Paweł Gębusiak z nowym rekordem Polski i Europy [VIDEO i FOTO]

  • 04.10.2021, 13:44 (aktualizacja 04.10.2021, 13:55)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Paweł Gębusiak z nowym rekordem Polski i Europy [VIDEO i FOTO]
W miniony weekend w Siedlcach odbyły się zawody XPC Powerlifting International Polish Cup 2021. Jednym z uczestników był Łomżanin Paweł Gębusiak, który brał udział w dwóch konkurencjach: wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg, w kategorii Paralympic – osoby z niepełnosprawnością. W swojej koronnej dyscyplinie, czyli martwym ciągu, nasz zawodnik dwukrotnie ustanawiał nowy rekord Polski i Europy.

- Pojechałem na zawody w jednym celu – pobić rekord w martwym ciągu. Udało mi się to w trzecim podejściu, gdzie podniosłem 190 kg. Było lekko, więc poprosiłem o dodatkową próbę i tu spełniłem swoje marzenie – podniosłem 200 kg. Drugi raz na jednej imprezie ustanowiłem nowy rekord Polski i Europu federacji XPC – mówi podekscytowany Paweł Gębusiak. - Ciężko trenowałem do tych zawodów praktycznie od początku lipca. Miałem profesjonalnie ułożony trening i małymi kroczkami szedłem do przodu. W przygotowaniach pomagał mi nawet mistrz świata ze Słowacji. Dyscyplina i ciężkie treningi przyniosły bardzo dobre efekty, których nawet się nie spodziewałem – przyznaje rekordzista.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na tym jednak nie zamierza poprzestać. Ma apetyt na znacznie więcej. 

- Myślę, że wynik mogę jeszcze poprawić. Odpocznę kilka dni i wznawiam treningi. Nie można spocząć na laurach. Myślę, że jeszcze w tym roku mogę osiągnąć 210 kg, ale to zależy od bardzo wielu czynników, na które czasami nie mam wpływu. Najważniejsze, aby nie złapać kontuzji – tłumaczy Paweł Gębusiak.

Paweł Gębusiak cierpi na porażenie mózgowe. Mimo to nie rezygnuje w własnych marzeń i planów. Jego wyniki powinny budzić podziw wśród każdego adepta sportów siłowych.

- Chciałbym powiedzieć ludziom, żeby nie przestawali wierzyć w marzenia. Bariery są tylko w naszych głowach, ale ciężką pracą możemy je rozbić w drobny mak. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i wspierali mnie w drodze do sukcesu. Przede wszystkim żonie Magdalenie – kończy Paweł Gębusiak. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe