Przytuły - Osowiec. Zakończył się remont kolejnego odcinka drogi nr 668 - [VIDEO]

  • 05.10.2021, 09:43 (aktualizacja 05.10.2021, 15:14)
  • Tylko dobre informacje
Przytuły - Osowiec. Zakończył się remont kolejnego odcinka drogi nr 668…
Z ponad 3 kilometrów wygodnej i bezpiecznej drogi między miejscowościami Mścichy i Klimaszewnica na drodze wojewódzkiej 668 mogą od poniedziałku (4 października) korzystać kierowcy. Wśród uczestników uroczystego zakończenia tej inwestycji byli Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego i Wanda Mieczkowska, radna sejmiku.

- To droga o szczególnym znaczeniu dla województwa, a była zaliczana do najgorszych ze względu na wieloletnie zaniedbania. Ale - mam nadzieję - najgorsza już nie jest. Od dwóch lat stopniowo  przekształcamy ją w nowoczesny i bezpieczny szlak o znaczeniu dla mieszkańców, rolników i przedsiębiorców, a także turystów odwiedzających Biebrzański Park Narodowy. Chciałbym, aby w 2022 roku cała droga od Piątnicy do Osowca była gotowa - stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś.

Podczas uroczystości na rogatkach miejscowości Mścichy nie mogło zabraknąć jej mieszkańca, posła Kazimierza Gwiazdowskiego.    

 

 

- Ta droga nie była remontowana od 40 - 50 lat. To, co się wydarzyło w ostatnich latach, to skok cywilizacyjny. Dla mieszkańców otwiera się bezpieczniejszy dojazd do Białegostoku, Łomży, Grajewa. Włącza nas w sieć dróg krajowych i wojewódzkich - mówił Kazimierz Gwiazdowski dziękując za sprawne i terminowe zrealizowanie inwestycji.

Jak poinformował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, modernizacja 3,3 kilometra drogi miedzy Klimaszewnicą a Mścichami kosztowała nieco ponad 2,8 miliona złotych. W tym roku przebudowanych będzie jeszcze 1,5 kilometra od Radziłowa w kierunku Chrzanowa. Trwają przygotowania dokumentacyjne dotyczące kolejnych kilku fragmentów m. in. w Klimaszewnicy oraz między Radziłowem a Przytułami.    

- Trudno opisać jak bardzo jesteśmy zadowoleni. To nasze okno na świat - powiedział wójt Radziłowa Krzysztof Milewski.

Życzenia bezpiecznej jazdy przekazali użytkownikom także radna Wanda Mieczkowska, i starosta grajewski Waldemar Remfeld.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe