piątek, 26 kwietnia 2024 19:55
News will be here

Kolejne zwycięstwa biegaczy [FOTO]

Kolejny bieg jako zwyciężczyni ukończyła zawodniczka Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Ewa Jagielska. - Nasza zawodniczka zwyciężyła w X Półmaratonie Augustowskim, a jej czas to 1:20,50 min – informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol.

W biegu wzięło udział 124 osoby w tym 28 kobiet, a Ewa nie tylko wygrała klasyfikację kobiet, ale tez zajęła wysokie 7. miejsce w biegu z mężczyznami. Dwie pętle biegu przebiegały bulwarami i trasami wzdłuż rzeki Netty i jeziora Necko.

- Prawie przez cały dystans naszej biegaczce towarzyszyła zawodniczka z Ukrainy-Olesia Didovodiuk, którą Ewa dzięki mocnemu finiszowi zgubiła na ostatnim kilometrze, wyprzedzając ją o 26 sekund. W tym samym biegu czwartą lokatę zajęła Monika Nawrat uzyskując czas 1:27,33min – opowiada Andrzej Korytkowski.

Natomiast drugie zwycięstwo dla KS Prefbet-Sonarol podczas tego weekendu wywalczył Mateusz Niemczyk, który okazał się najlepszy w Somonińskiej 10. Jego czas to 33,41min.