Kronika Województwa Podlaskiego odc. 690 - [VIDEO]

  • 08.10.2021, 10:00 (aktualizacja 08.10.2021, 14:12)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego odc. 690 - [VIDEO]
Jak minął tydzień w województwie.

Wiadukt na obwodnicy Uhowa już otwarty

Wiadukt na obwodnicy Uhowa to ostatni, brakujący element na drodze z Białegostoku do Łap. Powstał we współpracy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe z Województwem Podlaskim. W otwarciu wiaduktu wzięli udział m.in.: marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Stanisław Derehajło i członek zarządu województwa Marek Malinowski.

 

Przytuły – Osowiec. Zakończył się remont kolejnego odcinka drogi nr 668

Z ponad 3 kilometrów wygodnej i bezpiecznej drogi w powiecie grajewskim między miejscowościami Mścichy i Klimaszewnica mogą już korzystać kierowcy. Wśród uczestników uroczystego zakończenia tej inwestycji byli Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego i Wanda Mieczkowska, radna sejmiku.

Pierwsza Dama RP w Rutkach - Kossakach

W ostatni dzień września w otoczeniu prawdziwie jesiennej aury w Rutkach-Kossakach odbył się ostatni 24. piknik naukowy pt. “Samorządowe przygody z Nauką” organizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe we współpracy z Wyższą Szkołą Agrobiznesu.

Ostatni naukowy piknik miał wyjątkowego gościa. Rutki-Kossaki swoją obecnością zaszczyciła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

Noc Bibliotek 2021 w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do wspólnego świętowania Nocy Bibliotek – w siedzibie głównej oraz wybranych filiach bibliotecznych na terenie Białegostoku.

9 października 2021 r. zapraszamy do siedziby głównej Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, na VII wydanie Nocy Bibliotek:

godz. 17:00-20:30 Galeria Parter

Wystawa płyt winylowych „Jazz Blues Nobliści i Nowości” - zwiedzający będą mogli poznać najciekawsze zbiory płyt winylowych Książnicy Podlaskiej, a także ich posłuchać. Wśród różnych wykonawców, znajdą się dwaj laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie literatury – Bob Dylan i Czesław Miłosz.

godz. 17:00-18:30 Audytorium, VI piętro

Projekcja filmu dla dzieci „Operacja Człowiek w czerni” w reż. Grethe Bøe-Waal.

Jest to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Biuro Detektywistyczne nr 2”.

 

godz. 19:00-20:30 Audytorium i Aula, VI piętro

Spotkanie z członkami białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Podczas spotkania m.in. będzie można zobaczyć serię filmów z cyklu „Podlaska Noc” autorstwa Szczepana Skibickiego, wystawę fotografii, obserwować niebo przy pomocy teleskopu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na: www.ksiaznicapodlaska.pl, facebook.com/ksiaznicapodlaska

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe