Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 204 [VIDEO]

  • 11.10.2021, 10:51 (aktualizacja 11.10.2021, 10:52)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 204 [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Trudna sytuacja w stołecznym Meditransie. Władze województwa zabierają głos 

Sytuacja w warszawskim Meditransie, podobnie jak w wielu innych pogotowiach w kraju, jest niezwykle trudna ze względu na bezpieczeństwo pacjentów. Ratownicy chcą pokrycia zobowiązań wynikających z porozumienia zawartego z Ministerstwem Zdrowia, Część z nich składa wypowiedzenia, a karetki nie wyjeżdżają na ulice stolicy.  Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że wywiązało się z warunków porozumienia z ratownikami, ale władze Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" odpowiadają, że nie dostały pieniędzy, ani nawet deklaracji co do wysokości podwyżek i harmonogramu ich wypłaty. Głos w tej sprawie zabierają władze województwa mazowieckiego. Niełatwe rozmowy trwają. Odbywają się także kolejne spotkania. 

 

Wielomilionowa inwestycja dobiegła końca. Zachodnia obwodnica Płońska już otwarta

Nowy odcinek drogi pozwoli ominąć miasto między prowadzącą do Drobina krajową 10, a ulicą Młodzieżową w stronę Raciąża. Zachodnia obwodnica Płońska otwarta!.  To największa inwestycja w historii miasta, warta blisko 64 milionów złotych. Była możliwa dzięki unijnemu wsparciu przyznanemu przez władze Mazowsza..  

 

Nagrody marszałka wręczone 

Są wizytówką całego Mazowsza, inspiracją i mobilizacją do odkrywania bogactwa regionu. Grono laureatów Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego, powiększyło się o kolejne wyjątkowe osoby. To one całym swoim życiem udowadniają potrzebę pracy dla lokalnych społeczności. Poznajmy ich zatem wspólnie… 

 

 

Sprzęt i aparatura dla 7 warszawskich szpitali 

Blisko 200 sztuk nowoczesnego sprzętu medycznego już niebawem trafi do 7 warszawskich szpitali. Jak przekonują dyrektorzy placówek, takie wsparcie jest bardzo ważne, zwłaszcza teraz, w okresie epidemii. W zakupie pomaga Unia Europejska i samorząd Mazowsza. 

 

Mazowsze wspiera strażaków z regionu siedleckiego 

11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu siedleckiego ze  wsparciem samorządu Mazowsza. Druhowie przeprowadzą m.in. remonty strażnic czykupią niezbędny do ratowania zdrowia i życia sprzęt. 

 

Gmina Boguty-Pianki stawia na ekologię 

W lutym tego roku gmina Boguty-Pianki w budynku ośrodka zdrowia wymieniła stare piece na nowoczesne kotły spełniające najnowsze normy emisji. Teraz czas na kolejny krok na drodze do otrzymania miana ekologicznej gminy. Tym razem prace termomodernizacyjne prowadzone będą w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe