30-lecie gminy Zambrów [VIDEO]

  • 12.10.2021, 12:51 (aktualizacja 12.10.2021, 13:53)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
30-lecie gminy Zambrów [VIDEO]
Gmina Zambrów to dobre miejsce do życia i inwestycji - chwalili samorząd zarówno goście, jak i gospodarze uroczystej gali zorganizowanej z okazji jubileuszu istnienia gminy.

- Może mieszkańcy na co dzień tego nie zauważają, ale goście i ci, którzy wracają do rodzinnych stron, mówią, że gmina zmieniła się bardzo na lepsze – dumnie mówi Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów. – Nowe drogi, kanalizacja, odnowione świetlice i remizy, ale też nowa inwestycja, czyli budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym, świadczy o tym, że gmina się rozwija – dodaje włodarz.

Jednak samorząd na tym nie poprzestaje. Ma plany na kolejne lata. 

– Chciałbym, aby siedziba urzędu gminy znalazła się w nowym budynku. To plan na najbliższe trzy lata - przyznaje Jarosław Kos. – Chcemy gazyfikować gminę i całą skanalizować, ale najważniejsza jest jedność mieszkańców. W dzisiejszych czasach  zgoda i brak konfliktów to największy sukces – podkreśla wójt gminy Zambrów.

 

 

W spotkaniu wzięło udział wielu parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz mieszkańców gminy. Samorząd województwa reprezentowali podczas uroczystości: wicemarszałek Marek Olbryś oraz przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

- Zapewniam Państwa, w imieniu własnym oraz marszałka Artura Kosickiego, a także całego zarządu województwa, o naszym otwarciu na wszelkiego rodzaj dobre pomysły rozwojowe w gminie. Wspieramy i wspierać będziemy wszystko to, co służy mieszkańcom i przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości – mówił do zebranych wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

O zasadzie pomocniczości na wielu szczeblach funkcjonowania władzy dużo mówili goście zebrani na jubileuszu, wśród nich senator Marek Komorowski, poseł Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski

- Gratuluję Państwu sukcesów, które są bez wątpienia efektem zaangażowania w działalność samorządu - powiedział Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego .

Jubileusz był także okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych dla gminy. Wielu jej obecnych i byłych pracowników zostało odznaczonych medalem za długoletnią służbę. Przyznane przez Prezydenta RP odznaczenie otrzymał między innymi wójt gminy Jarosław Kos. Bogdan Pac, sekretarz gminy, który funkcję tę pełni od początku istnienia zambrowskiego samorządu. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Śmiało więc można powiedzieć, że jest "pierwszym sekretarzem" tej gminy. 

- Gmina narodziła sie od podstaw, bo gdy zaczynałem, to cytując klasyka nic nie było, ani siedziby, ani numeru konta, ani statutu czy pieczątki – wspomina Bogdan Pac. - W tej chwili jesteśmy największą gminą w Polsce pod względem liczby sołectw (71). Przez te lata wybudowaliśmy wszystkie drogi gruntowe od podstaw, wodociągi, kanalizację w miejscowościach podmiejskich - wylicza sekretarz. - Szkoły są zadbane, praktycznie cała infrastruktura jest w tej chwili idealna - dodaje.

Czy można zatem o czymś jeszcze marzyć? 

– Przed nami kolejne wyzwania, na spotkaniu z mieszkańcami w jednej z naszych miejscowości w odpowiedzi na pytanie: co byście tu jeszcze chcieli, padła odpowiedź - filharmonię. A przecież marzenia się spełniają - z pewnością w głosie powiedział Bogdan Pac, sekretarz gminy Zambrów. 

Z okazji jubileuszu powstał także teledysk i piosenka lokalnego duetu Gosia i Romek, odbyła się również promocja książki Bożeny Adamkiewicz „Zambrowianie i przybysze - ludzkie losy wplątane w historię Polski.”

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe