Pielgrzymowanie w miłości [FOTO]

  • 13.10.2021, 09:54
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pielgrzymowanie w miłości [FOTO] Urszula Dymek
W godzinach porannych 2 października rozpoczęła się autokarowa pielgrzymka Seniorów do Duchowej Stolicy Polski – Częstochowy. Pielgrzymkę zorganizowała niestrudzona, pełna kreatywności i empatii do ludzi koleżanka Jadwiga Kruczewska, a wspierała Ją pełna humoru Ula Dymek. Podczas podróży nie brakowało modlitwy, śpiewu i budowania wzajemnych relacji. Zarówno podróż, jak i sam pobyt w Częstochowie przeżyliśmy we wspaniałej, pełnej życzliwości i miłości atmosferze.

Drogę do naszej Matki urozmaicił nam krótki postój na poczęstunek zafundowany przez sponsorów oraz przystanek w sanktuarium w Gidlach. Świątynia ta słynie z cudownego obrazu Matki Bożej, który został znaleziony w XIV w. przez rolnika orzącego ziemię. Do Częstochowy dotarliśmy około godziny 17.00.  Mniej strudzeni pątnicy uczestniczyli w koncercie dla amazonek w Filharmonii Częstochowskiej. Pozostali po obiedzie podążyli do tronu Matki Bożej, by wypraszać łaski dla siebie i swoich bliskich. Następnego dnia, w sobotę, przez przypadek (chociaż mówią, że przypadki są tylko w gramatyce), trafiliśmy na Mszę Świętą odprawianą przez łomżyńskiego biskupa Janusza Stepnowskiego w intencji polskich prawników. Uczestniczyliśmy też w trzech Mszach Świętych celebrowanych przez biskupa seniora Antoniego Długosza na wałach. Byliśmy świadkami nowej ewangelizacji. Modliliśmy się śpiewając i tańcząc. 

Niewątpliwie pielgrzymki wzbogacają nas i pomagają wzrastać duchowo. Tu ciągle uczymy się miłości i dobroci. A miłość potrzebna jest każdemu, zarówno w życiu rodzinnym, jak i społecznym. To uczucie wszystkich jednoczy i ubogaca. 

Na pielgrzymce doświadczaliśmy miłości na każdym kroku. Wszędzie była życzliwość, wzajemne wspieranie się, wzajemna modlitwa, pomoc materialna potrzebującym, szacunek i dobre słowo. Wszyscy jesteśmy bogatsi o nowe duchowe przeżycia. Jest to bardzo ważne w obecnych czasach, w których potęguje się kryzys miłości. 

Grażyna Wądołowska

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe