Zmiany w rejestracji i logowaniu do portalu PUE ZUS - [VIDEO]

  • 14.10.2021, 12:57 (aktualizacja 14.10.2021, 16:55)
  • Katarzyna Krupicka
Zmiany w rejestracji i logowaniu do portalu PUE ZUS - [VIDEO]
Na początku października zmienił się sposób rejestracji i logowania do portalu PUE ZUS. Dotychczas, aby korzystać z profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS należało podać obowiązkowo adres e-mail. Teraz można podać adres e-mail albo numer telefonu.

Portal PUE ZUS to narzędzie, z którego korzystają nie tylko płatnicy składek, pracownicy, emeryci czy renciście, ale także rodzice dzieci uprawnionych do bonu turystycznego, wnioskujący o świadczenia typu Rodzina 500 plus czy Dobry Start.

Przy rejestrowaniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych  należy wskazać, czy przypisać do niego adres e-mail, czy numer telefonu. Jeśli profil na PUE już istnieje, informacje te trzeba podać przy logowaniu. Dane te muszą być unikalne. Adres mailowy albo numer telefonu mogą być przypisane wyłącznie do jednego profilu- informuje Katarzyna Krupicka,  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

ZUS wprowadził również zmiany w subskrypcji, czyli powiadomieniach o zdarzeniach na portalu PUE ZUS. Od tej pory można ustawić różne adresy e-mail oraz numery telefonów dla każdego kontekstu, z którego dany użytkownik korzysta na portalu PUE. Jeśli np. użytkownik obsługuje kilku płatników, dla każdego może wskazać oddzielne adresy e-mail oraz numery telefonów do wysyłki powiadomień. 

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to narzędzie, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki PUE większość spraw można załatwić przez internet. - Możemy przejrzeć dane zgromadzone w ZUS, przekazać dokumenty ubezpieczeniowe, składać wnioski i otrzymywać na nie odpowiedzi, zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi, a także umawiać się na wizyty w jednostce ZUS – wylicza rzeczniczka.

 

Katarzyna Krupicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe