Monika Kuszyńska na Łomżyńskim Dniu Osób z Niepełnosprawnością - [VIDEO]

  • 14.10.2021, 16:26 (aktualizacja 14.10.2021, 17:10)
  • Tylko dobre informacje
Monika Kuszyńska na Łomżyńskim Dniu Osób z Niepełnosprawnością - [VIDEO]
W Łomży pod patronatem prezydenta miasta po raz pierwszy zorganizowany został dzień osób z niepełnosprawnością. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jest to również okazja do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób z niepełnosprawnościami w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Obchody Łomżyńskiego Dnia Osób z Niepełnosprawnością rozpoczął mecz integracyjny piłki nożnej pomiędzy Urzędem Miejskim w Łomży, a Zespołem Szkół Specjalnych o Puchar Prezydenta Łomży. Następnie obchody przeniosły się do Hali Kultury, gdzie dzieci i młodzież brały udział w animacjach i zabawach integracyjnych. Aktywnie w organizację Łomżyńskiego Dnia Osób z Niepełnosprawnością włączyła się m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Studentki Zakładu Pedagogiki przygotowały część zabaw dla najmłodszych uczestników wydarzenia w Hali Kultury. Dr hab. Joanna Truszkowska, prof. PWSIiP, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jolanta Kowalewska i terapeutka Maria Wiśniewska poprowadziły panel dyskusyjny pt. "Zrozumieć niepełnosprawność".

Łomżyński Dzień Osób z Niepełnosprawnością zakończył koncert Moniki Kuszyńskiej, która inspirowała obecnych do działania i otwartości na drugiego człowieka.

Pierwszy Łomżyński Dzień Osób z Niepełnosprawnością to inicjatywa, która z pewnością zintegrowała środowisko nie tylko osób niepełnosprawnych

Łomżyńskie obchody pokazały, że doświadczenie nieograniczonego kontaktu z odmiennością może być inspiracją do podjęcia dialogu i otwarcia się na innych. Potrzebna jest integracja, która przeciwstawia się tendencji do izolowania, segregacji i spychania na margines osób z niepełnosprawnością.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe