Dzień Edukacji Narodowej w Łomży - [VIDEO]

  • 14.10.2021, 16:53 (aktualizacja 14.10.2021, 17:03)
  • Tylko dobre informacje
Dzień Edukacji Narodowej w Łomży - [VIDEO]
Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, obchodzony jest 14 października. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Ustanowiony został w 1972 roku. To dzień, w którym szczególne podziękowania kierowane są do pedagogów. W Podlaskiem mamy ich ponad 24 tysiące, a w Łomży 1300. Za trud i poświęcenie Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży podziękował nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych, a 41 z nich wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia.

Dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele, ale i wychowawcy, pedagodzy oraz psycholodzy w dniu swojego święta odebrali życzenia oraz nagrody Prezydenta Miasta Łomży.

- Dziękuję wszystkim pracownikom łomżyńskiej oświaty za trud związany  z wyjątkowym posłannictwem, za troskę i wsparcie uczniów na każdym etapie edukacji, za inspirowanie do osiągania celów. Przyjmijcie Państwo wyrazy wdzięczności za codzienną, sumienną pracę na rzecz przyszłego pokolenia, które dzięki Waszej pasji i poświęceniu rozwija swoje umiejętności, poszerza wiedzę, poznaje świat – mówi w swoim wystąpieniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Co roku prezydent miasta  przeznacza pulę pieniędzy na nagrody dla łomżyńskiej oświaty. Specjalna komisja rozpatruje, zgodnie z procedurą, propozycje kandydatur wskazanych przez rady pedagogiczne. Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej są zaś doskonałą okazją, aby owe nagrody wręczyć. W tym roku ze względu na sytuacje pandemiczną uroczystości odbyły się w Hali Kultury w Łomży.

Z okazji dnia edukacji narodowej życzymy wszystkim nauczycielom nie tylko satysfakcji z ich pracy, ale  również energii, wytrwałości oraz realizacji planów życiowych i zawodowych.

 

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe