Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 205 [VIDEO]

  • 15.10.2021, 17:28 (aktualizacja 15.10.2021, 17:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 205 [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Zakaz palenia węglem w Warszawie? Jest nowy projekt zmian w mazowieckiej uchwale antysmogowej 

Szybciej niż zakładano, bo od przyszłeg roku Warszawa będzie musiała prawdopodobnie odejść od węgla. Następnie reszta podwarszawskich powiatów. Jest nowy projekt zmian w mazowieckiej uchwale antysmogowej.

 

Jeszcze lepsza diagnostyka w Nowodworskim Centrum Medycznym 

Pacjenci Nowodworskiego Centrum Medycznego diagnozowani będą jeszcze szybciej. A to z kolei usprawni wdrażane leczenie. W nowodworskim szpitalu uruchomiono właśnie nową pracownię tomografii komputerowej z nowoczesnym urządzeniem. Sprzęt oraz adaptację pracowni wsparła Unia Europejska w ramach realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego projektu covidowego, którego wartość to dziś już 480 mln złotych.


Z Ciechanowa do Gołotczyzny na rowerze 

Dzięki 7 km nowej ścieżki mieszkańcy oraz turyści będą mogli pokonać na rowerze trasę z Ciechanowa do Gołotczyzny. Trasa ma szczególnie znaczenie turystyczno-krajoznawcze. W Gołotczyźnie znajduje się m.in. Muzeum Pozytywizmu. inwestycja powstała m.in. dzięki ponad 2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego.

 

 

Ponad 9 milionów od samorządu Mazowsza dla warszawskich dzielnic 

Przebudowa dróg, modernizacja Parku im. Marii Skłodowskiej-Curie czy utworzenie ośrodka wsparcia dziennego dla seniorów. To inwestycje, które m.in. zrealizują już niebawem warszawskie dzielnice. Pomoże samorząd Mazowsza.
 

Strażacy z radomskiego wyremontują strażnice i kupią nowy sprzęt 

Strażacy ochotnicy niosą pomoc z ogromnym oddaniem, a często z narażeniem własnego życia. Często to oni zjawiają się jako pierwsi na miejscu wypadku udzielając rannym pierwszej pomocy. Dlatego tak ważne jest by byli bezpieczni. Tym razem będą mogli zadbać o to druhowie z subregionu radomskiego.
 

Najlepsze sery z Mazowsza i zdjęcia „ze smakiem” nagrodzone  

Kuchnia regionalna jest ogromnym atutem Mazowsza. Potrawy tworzone są z pasją, z najlepszych składników, często pochodzących z własnych gospodarstw lub lokalnych dostawców. Te najlepsze nagradzane są m.in. w konkursie serów zagrodowych. Nie od dziś wiadomo jednak, że jemy także oczami. A przekonują o tym laureaci konkursu fotografii kulinarnej, którzy zachwycają ciekawymi ujęciami produktów tradycyjnych. Nagrody już są w rękach producentów oraz fotografów amatorów.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe