Odcienie bliskości

  • 19.10.2021, 08:50
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Odcienie bliskości
Muzeum Diecezjalne w Łomży zaprasza na wernisaż malarstwa Małgorzaty Gorzelewskiej-Namioty. Wystawa nosi tytuł ,,Odcienie Bliskości” i jest niezwykle emocjonalnym ujęciem otaczającej nas rzeczywistości, przefiltrowanej przez sposób widzenia świata i drugiego człowieka przez artystkę. Wernisaż odbędzie się 21 października o godzinie 17:00.

Małgorzata Gorzelewska-Namiota:  urodzona w 1984 r. w Chełmie. Studiowała malarstwo i grafikę warsztatową na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2008 r. obroniła tytuł magistra sztuki z grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Artura Popka. Od 2012 r. realizowała przewód doktorski z malarstwa pt. „Wycinki wspomnień. Formy zapisu przeszłości” pod kierunkiem prof. Stanisława Baja na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne obroniła w 2014 r. Zatrudniona na Wydziale Artystycznym UMCS na stanowisku adiunkta w Katedrze Intermediów i Rzeźby. Brała udział w ponad 50 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Malezja, Ukraina, Niemcy, Belgia, Bułgaria, Macedonia, Chiny, Węgry). Zorganizowała 8 wystaw indywidualnych. Jest laureatką nagród i wyróżnień m.in.: Wyróżnienie Honorowe w „7. Międzynarodowe Biennale Miniatury” – Częstochowa (2012); I Nagroda na „Biennale Młodych – Piękne Sztuki” – Radomsko (2012); Nagroda Prezesa ZPAP Okręgu Bydgoskiego w II Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz (2016); Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w „Ogólnopolskim Biennale Sztuki – 44. Salonie Zimowym” – Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu (2016). Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie Kultury i Twórczości Artystycznej (2006). Jej prace są w zbiorach zarówno państwowych jak i prywatnych w Polsce oraz za granicą.

Małgorzata Gorzelewska-Namiota działa na pograniczu obiektu i malarstwa. Tworzy w nurcie shaped canvas paintings. Często wychodzi poza prostokątny kształt podobrazia, wprowadza wielopłaszczyznowe elementy i trójwymiarowe kompozycje. Jej obrazy naznaczone są wątkiem osobistym. Czerpie inspiracje z własnych doświadczeń i wspomnień z czasów dzieciństwa. W jej pracach pojawiają się osoby najbliższe.  

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe