Paulina Waszelewska będzie nowym dyrektorem Muzeum Północno-Mazowieckiego?

  • 19.10.2021, 08:55
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Paulina Waszelewska będzie nowym dyrektorem Muzeum Północno-Mazowieckiego? UM Łomża, foto M. Maliszewski
Komisja konkursowa zarekomendowała kandydata na dyrektora Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, dokonaniu oceny i dwukrotnym głosowaniu. To Paulina Waszelewska. Do konkursu przystąpiło sześć osób, z których pięć spełniających wymogi formalne przeszło do kolejnego etapu.

Paulina Waszelewska ukończyła teologię w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2017-2019 była kierownikiem działu edukacji kulturalnej i organizacji imprez Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży, gdzie m.in. odpowiadała za przygotowanie wniosków projektowych, koordynowanie i realizowanie projektów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tworzenie oferty kulturalnej MDK-DŚT, a także współpracę z MKiDN, Narodowym Centrum Kultury oraz szkołami, stowarzyszeniami i instytucjami miejskimi. W przeszłości pracowała jako dziennikarka Telewizji Polskiej, Gazety Współczesnej, Radia Nadzieja i Głosu Katolickiego, a także była redaktorem naczelnym portalu informacyjnego MyLomza. Od dwóch lat pracuje w Telewizji Polsat. Posiada m.in. certyfikat Institute of Leadership & Managment w Londynie w zakresie zarządzania projektami, stresem i konfliktem w organizacji. 

Spośród pięciu osób, które spełniły wymogi formalne i przeszły do kolejnego etapu największą liczbę głosów tuż po Paulinie Waszelewskiej otrzymała Magdalena Mucha. O stanowisko dyrektora Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży ubiegał się także: Kamil Marek Leszczyński, Paweł Chmielewski oraz Maciej Kordas. To właśnie oni znaleźli się w drugim etapie przesłuchań.

Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży jest samorządową instytucją kultury. Nadzór ogólny nad nim pełni minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, zaś organizatorem jest Prezydent Miasta, w którego kompetencjach leży powoływanie i odwoływanie dyrektora. Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży ogłoszony został na początku lipca w związku z przejściem z końcem października br. na emeryturę dotychczasowego dyrektora placówki Jerzego Jastrzębskiego, który funkcję tę pełnił nieprzerwanie od września 1988 roku.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe