Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 206 [VIDEO]

  • 22.10.2021, 17:24 (aktualizacja 22.10.2021, 17:41)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 206 [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Mazowszanie zdecydowali na co wydadzą 25 milionów złotych 

68 projektów. Bardzo różnorodnych, bo dotyczących m.in zdrowia, poprawy bezpieczeństwa na drogach czy organizacji wydarzeń kulturalnych zrealizowanych zostanie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Tak zdecydowali mieszkańcy oddając w sumie ponad 50 tysięcy głosów. 

 

W Szpitalu bródnowskim w Warszawie powstanie nowoczesne centrum operacji naczyniowych i onkologicznych mózgu

W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim działa Interwencyjne Centrum Neuroterapii. Jedeno z dwóch tego typu na świecie. Szpital otrzymał właśnie 18 milionów unijnego wsparcia na rozwój centrum. Nowy sprzęt medyczny pozwolim.in. na usuwanie nowotworów mózgu. 

 

 

Najlepsi nauczyciele z Mazowsza wyłonienie i nagrodzeni

Wspólnie poszukują nowych rozwiązań, niejednokrotnie przekraczając przy tym wiele granic. Uczeń i nauczyciel.  Wiedząc jak wiele zaangażowania wymaga podroż po świecie wiedzy samorząd Mazowsza od kilku lat nagradza najlepszych uczniów, ale i i nauczycieli. Kolejni pedagodzy – opiekunowie stypendystów – właśnie odebrali nagrody i dołączyli do grona najlepszych nauczycieli z Mazowsza. 

 

Obwodnica Żuromina coraz bliżej 

Obwodnica Żuromina coraz bliżej. Właśnie została podpisana umowa z biurem projektowym na przygotowanie planów nowej nitki. Obwodnica to szansa na wzmocnienie gospodarcze miasta.

 

Mazowsze i Radzymin budują Muzeum Bitwy Warszawskiej 

Rozpoczęcie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej w Radzyminie coraz bliżej. Po podpisaniu porozumienia w tej sprawie między Samorządy województwa i miasta właśnie podpisały porozumienia w sprawie organizacji i finansowana nowego muzeum. Jest już również umowa z wykonawcą prac budowlanych. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe