26 rok akademicki w Wyższej Szkole Agrobiznesu - [FOTO] 

  • 23.10.2021, 12:11 (aktualizacja 25.10.2021, 13:42)
  • Tylko dobre informacje
26 rok akademicki w Wyższej Szkole Agrobiznesu - [FOTO]
Sytuacja epidemiczna już po raz drugi zmieniła tradycyjną inaugurację roku akademickiego w Wyższej Szkole Agrobiznesu. W auli wraz z przedstawicielami Senatu uczelni zasiedli reprezentanci studentów wszystkich kierunków. Wszyscy immatrykulowani studenci uczestniczyli jednak w uroczystości za pomocą transmisji online.

 

Immatrykulowanym studentom rektor WSA prof. Roman Engler na wstępie pogratulował wyboru uczelni, która ma już 25-letnią tradycją. W Wyższej Szkole Agrobiznesu przez ćwierć wieku 8047 absolwentów ukończyło studia I i II stopnia, natomiast 1932 słuchaczy ukończyło studia podyplomowe. Rok akademicki 2021/2022 w WSA w Łomży zainaugurowało około 1000 studentów I i II stopnia na pięciu kierunkach kształcenia.

Na przestrzeni 25 lat działalności uczelnia sukcesywnie zaznaczała swoją obecność i pozycję w środowisku szkół wyższych w regionie i w Polsce. W tegorocznym rankingu szkół wyższych „Rzeczpospolitej” i Perspektyw na 225 uczelni niepublicznych w Polsce WSA zajmuje 28 miejsce. Uczelnia jest najwyżej notowaną uczelnią niepubliczną w Polsce północno-wschodniej, czyli w regionie obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Dotychczasowa działalność oraz osiągnięcia uczelni w pełni upoważniły Senat uczelni do wystąpienia do Ministra Edukacji i Nauki z wnioskiem o nadanie Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży statusu Akademii. Absolwenci WSA osiągają najwyższe wynagrodzenie w województwie podlaskim w wyniku corocznych badań Ekonomicznych Losów Absolwentów prowadzonych przez nasze Ministerstwo, w którym źródłem informacji są dane pozyskiwane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Dziękuję pracownikom urzędu pracy, pracodawcom regionu łomżyńskiego, za tak wymierne docenianie wiedzy i umiejętności naszych absolwentów, zdobytym również dzięki praktykom zawodowym i ich pracy w dniach wolnych od nauki. Dotychczasową działalność w zakresie kształcenia praktycznego będziemy udoskonalać i rozwijać dzięki Państwa życzliwości i zaangażowaniu - zwrócił się do instytucji rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży prof. Roman Engler.

Dzięki wysokiej pozycji wśród uczelni niepublicznych, WSA w Łomży dysponuje największym funduszem stypendialnym wśród uczelni niepublicznych w regionie. Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało uczelni fundusze w wysokości 2 mln zł, co pozwala na aktywną pomoc materialną dla studentów oraz premiowanie za wyniki w nauce.

W minionym roku akademickim 120 studentów otrzymało stypendium socjalne w wysokości 1200 zł miesięcznie, a 25 studentów zapomogi losowe w wysokości od 1500 do 3000 zł.

W tym roku akademickim Stypendia Naukowe Rektora otrzymało:

Nagrodę I stopnia 8000 zł – 13 studentów,

Nagrodę II stopnia 6000 zł – 30 studentów,

Nagrodę III stopnia 4000 zł – 32 studentów.

Podczas wystąpienia prof. Roman Engler poinformował o bardzo dobrych relacjach ze studentami.

- Tradycyjnie informuję, iż w 25–letniej historii naszej uczelni żaden student nie został skreślony z listy studentów z uwagi na zaleganie z płatnościami. Na indywidualną prośbę studenta można rozłożyć lub odroczyć płatności i zawsze rozwiązać występujące problem- powiedział rektor uczelni.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży aktywnie pozyskuje środki z funduszy UE w ramach:

- Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,

- Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego,

- Erasmus plus mobilności i partnerstwa strategiczne.

Nowy Rok Akademicki - hybrydowo

Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną w uczelni prowadzona będzie nauka hybrydowa, a wkłady i inne zajęcia teoretyczne będą prowadzone zdalnie. Natomiast ćwiczenia, seminaria i zajęcia laboratoryjne i egzaminy będą prowadzone w uczelni z zachowaniem wszelkich wymaganych norm sanitarnych.

- Wyrażam nadzieję, że nauka hybrydowa trwać będzie stosunkowo krótko i uda nam się szybko pokonać pandemię COVID-19, a w naszej rodzinie akademickiej nie poniesiemy żadnych strat - poinformował prof. Roman Engler.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe