Przegląd piosenki religijnej w Łomży. Śpiew sięgający nieba [FOTO]

  • 24.10.2021, 17:57
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Przegląd piosenki religijnej w Łomży. Śpiew sięgający nieba [FOTO]
Będziemy śpiewać na chwałę Pana - powiedział ksiądz Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej w Łomży. Z udziałem 13 zespołów z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego odbył się w Łomży XIX Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej.

Pozdrowienia i podziękowania w imieniu wicemarszałka Marka Olbrysia reprezentującego województwo podlaskie na wystawie Expo w Dubaju przekazał organizatorom i uczestnikom Paweł Karwowski, pracownik urzędu marszałkowskiego, osoba z niepełnosprawnością.        

- Dziękuję za wysiłek twórczy oraz radość i energię, jaką przekazujecie słuchaczom - przywołał słowa wicemarszałka Paweł Karwowski.

W swoich osobistych refleksjach nawiązał do jednej ze scen znanego filmu "Skazani na Shawshank", którego akcja dzieje się w amerykańskim więzieniu.

- Kraty, mury, uzbrojeni i brutalni strażnicy - w takim otoczeniu więźniowie odbywają wieloletnie wyroki – sprawiedliwe, a niektórzy niesprawiedliwie. Jeden z niesłusznie skazanych pewnego dnia oszukuje strażnika i włącza muzykę operową z głośników. Muzyka ma tak potężną siłę, że jakby znikają kraty, mury i strażnicy, a więźniowie choć przez kilka chwil czują się wolni jak ptaki. Tak samo jest na tym festiwalu. Gdy śpiewacie znika ból, codzienna udręka, ograniczenia...  Wszyscy jesteśmy wolni i szczęśliwi - powiedział Paweł Karwowski.                       

Przegląd, którego inicjatorem był przed laty Franciszek Chrzanowski, ówczesny dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łomży, organizuje obecnie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie przy DPS kierowane przez Krzysztofa Jankowskiego.

- Dziękuję w imieniu Stowarzyszenia za przyjęcia zaproszenia w tych niełatwych dla nas wszystkich czasach – podziękował za obecność uczestnikom Krzysztof Jankowski.

Finansowego wsparcia udzielił organizatorom PFRON, a organizacyjnego władze Łomży.  

- Cieszę się, że po roku przerwy nasze miasto może państwa gościć. Przeglądy to wydarzenie, które pozwala osobom z niepełnosprawnościami zaprezentować swój talent – powiedział Andrzej Stypułkowski, wiceprezydent Łomży.

Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonali proboszcz Marian Mieczkowski, dyrektor Krzysztof Jankowski oraz Paweł Karwowski.

- Jest to przegląd piosenki religijnej, więc będziemy śpiewać na chwałę Panu. Nasz śpiew ma sięgnąć wysoko, wysoko... Nieba! - stwierdził kapłan.

Z zaraźliwym entuzjazmem i energię w Hali Kultury w Łomży zaprezentowały się zespoły lub soliści z: Białegostoku (placówki z ulicy Baranowickiej i Świerkowej), Choroszczy, Tykocina, Grajewa,  Kowali Oleckich, Nasielska, Giżycka, Ostrołęki, Nowej Wsi Ełckiej oraz z DPS, Środowiskowego Domu  Samopomocy i Zespół Szkół Specjalnych z Łomży.

 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe