Strażackie podsumowania i wybory w Nowogrodzie [FOTO]

  • 26.10.2021, 11:30 (aktualizacja 26.10.2021, 11:47)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Strażackie podsumowania i wybory w Nowogrodzie [FOTO]
Wyborczy zjazd Miejsko - Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowogrodzie, który odbył się w sobotę (23 października) we wzniesionym niedawno Wiejskim Centrum Aktywności Społecznej w Grądach, zakończył pięcioletnią kadencję władz OSP w gminie. Wśród gości strażaków z Nowogrodu byli Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Piotr Modzelewski, radny sejmiku.

Nowogród jest jedną z gmin, które bardzo efektywnie wykorzystują wsparcie urzędu marszałkowskiego dla realizacji potrzeb lokalnych społeczności.

- Cieszy mnie szczególnie obecność przedstawicieli samorządu naszego województwa, bo nie mieliśmy okazji jeszcze pochwalić się tym obiektem, a tak się właśnie złożyło, że urząd marszałkowski zaakceptował rozliczenie inwestycji pod nazwą "Wiejski Ośrodek Aktywności Społecznej w Grądach", czyli budynek z którego korzystała będzie OSP, a także Koło Gospodyń Wiejskich. Czekamy już tylko na pieniądze na koncie. Jesteśmy także po przetargach na kolejne dwa WOAS-y w Jankowie-Skarbowie i Chmielewie. Nasz samorząd już zdecydował o przekazaniu wkładu własnego. Dziękuję za zaangażowanie urzędu marszałkowskiego i sejmiku. Tak dobrych czasów dla OSP i tak znaczących dotacji jak przy obecnym zarządzie województwa podlaskiego jeszcze nie mieliśmy- poinformował Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu (jest także strażakiem ochotnikiem).

Podziękowania z satysfakcją przyjął wicemarszałek Marek Olbryś.  

- Bardzo mnie uspakaja świadomość, że środki, jakie wam przekazujemy pozwalają zaspokajać ważne potrzeby. To wy je znacie najlepiej. Polityka rządu i władz województwa jest taka, że zwróciliśmy się w stronę Polski powiatowej i gminnej. Przedtem zawsze brakowało pieniędzy na mniejsze ośrodki. Teraz powstają remizy, świetlice, wiejskie ośrodki aktywności - podkreślał Marek Olbryś. - Gdzie ludzie chcą działać wspólnie, tam jesteśmy do dyspozycji. Tym bardziej, że wasze działania pomagają ludziom, a macie też dobrego gospodarza - dodał wskazując na burmistrza.

Do gratulacji i podziękowań za dobrą współpracę dołączył się także radny Piotr Modzelewski.  

- Dziękuję za działania strażackie, ale też te szersze, np. za wielką pracę dla lokalnej społeczności w czasie pandemii i wspomaganie pozostałych służb - powiedział. 

Gościem nowogrodzkich strażaków był także kapitan Jacek Bargielski, od niedawna komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. 

- Jestem praktykiem i zapraszam na konkretne rozmowy o waszych potrzebach sprzętowych, ale też na najbliższe szkolenie dotyczące fotowoltaiki z pokazem praktycznego gaszenia tego rodzaju instalacji - stwierdził. Zaapelował również o wsparcie akcji zbiórki pieniędzy na operację półtorarocznej Julii Kierzkowskiej, córeczki strażaka z Jedwabnego. Potrzeba około 2,5 miliona złotych. Dotychczas udało się zgromadzić jedną trzecią potrzebnej kwoty - mówił. 

O potrzebie rozszerzania kręgu druhów umiejących udzielić pomocy przedmedycznej mówił Kazimierz Dąbkowski, prezes związku OSP w powiecie łomżyńskim.

Uczestnicy zjazdu, czyli reprezentanci przeszło 260-osobowej społeczności strażackiej w mieście i gminie Nowogród skupionych w jednostkach w Nowogrodzie, Mątwicy, Jankowie-Skarbowie, Chmielewie, Sławcu i Kupninie, przyjęli sprawozdanie z działalności w okresie 2016 - 2021. Przypomnieli m. in. udział jednostek OSP w akcji zabezpieczania mieszkańców Nowogrodu po wykryciu tam wojennych niewybuchów czy przy gaszeniu pożaru na składowisku odpadów w sąsiedniej gminie Miastkowo. Złożyli podziękowania za współpracę i wsparcie władzom województwa oraz gminy. Chwilą ciszy uczcili zmarłego w 2017 roku burmistrza Nowogrodu Józefa Piątka.

Strażacy z miasta i gminy Nowogród wybrali swoje nowe władze. Prezesem został Karol Babiel z Nowogrodu.    

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe