Awantura w sejmie. Wyjaśniamy, o co chodzi w ustawie "Stop LGBT"

  • 29.10.2021, 11:53 (aktualizacja 29.10.2021, 13:21)
  • News4Media
Awantura w sejmie.  Wyjaśniamy, o co chodzi w ustawie "Stop LGBT" iStock
W czwartkowy wieczór sejm debatował nad propozycją ustawy „Stop LGBT” autorstwa Kai Godek. Już pierwsze czytanie projektu wzbudziło na sali emocje wśród posłów. Wyjaśniamy, jakie są założenia kontrowersyjnego dokumentu.

Emocje sięgały zenitu

Podczas czwartkowego, pierwszego czytania treści ustawy „Stop LGBT” w sejmie rozległy się krzyki. Posłowie chcieli zagłuszyć wystąpienie Krzysztofa Kasprzaka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Polityk porównał ruch osób homoseksualnych do nazizmu. Zarzucił, że celem mniejszości jest zburzenie naturalnego porządku i wprowadzenie terroru. „Ruch LGBT jest ruchem totalitarnym, a jego propagowanie jest jak propagowanie komunizmu czy faszyzmu” – wygłaszał. Kiedy odpowiadał na pytania, inni posłowie stanęli tyłem do niego.  

Po zakończeniu mowy, słowa Kasprzaka negował Włodzimierz Czarzasty, który stwierdził, że wysłuchał właśnie najbardziej obrzydliwego wystąpienia z ostatnich dwóch lat, wywieszając jednocześnie symboliczną flagę w kolorach tęczy.

Kolejną osobą, która zabrała głos, był poseł PiS Piotr Kaleta. „Jeżeli zarzucacie nam, że jesteśmy w średniowieczu, to my chcemy być w tym średniowieczu. Musimy walczyć o nasze zdrowe, polskie wartości” – tłumaczył.

To tylko kilka incydentów, które miały miejsce w czasie wczorajszego spotkania. Treść ustawy Kai Godek budzi kontrowersje, ponieważ poglądy związane z mniejszością seksualną są mocno podzielone. Sama autorka uważa, że odczuwanie pożądania wobec osoby tej samej płci jest patologią, na którą trzeba reagować.

O co właściwie chodzi w ustawie?

Projekt autorstwa Kai Godek przewiduje m.in. zakazanie wykorzystywania symboli religijnych, historycznych i narodowych do propagowania ideologii LGBT (np. w połączeniu z kolorową flagą); uczestnictwa w otwartych wydarzeniach w odzieży o seksualnym charakterze; ogólnie pojętych działań demoralizujących dzieci i młodzież do 18 roku życia (w kontekście mniejszości seksualnych); posiadania i wykorzystywania wszelkich transparentów oraz ulotek promujących homoseksualizm. Zakazane miałoby być również organizowanie zgromadzeń związanych z ideologią.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Godek Smrodek
Godek Smrodek 29.10.2021, 14:26
Kaja Godek jest przykrą osobą. Dramat.

Pozostałe