Listopadowe weekendy z bonem turystycznym

  • 29.10.2021, 15:52 (aktualizacja 30.10.2021, 08:13)
  • Katarzyna Krupicka
Listopadowe weekendy z bonem turystycznym
Jeszcze w listopadzie, korzystając z wydłużonych weekendów możemy podczas rodzinnego wyjazdu z dziećmi zapłacić za wypoczynek bonem turystycznym. Coraz mniej czasu zostało na wykorzystanie bonu. Można więc z niego skorzystać jesienią czy zimą,a środki płatności trafią do polskiejbranży turystycznej.

- Mieszkańcy naszego województwa spośród 121 tys. bonów turystycznych aktywowali 79 tys. To dopiero 65 proc. przysługujących bonów.  Całkowicie wykorzystali 32 proc. z nich. Suma  płatności, która trafiła do przedsiębiorców organizujących wypoczynek to   46,8 mln zł- informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa.  Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon również o wartości 500 zł.  Nie wszyscy jednak uprawnieni z bonu skorzystali. Niektórzy nawet go jeszcze nie aktywowali.

 

- W województwie podlaskim na aktywację czeka jeszcze 42 tys. bonów. Warto przypomnieć, że bon turystyczny możemy aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Na PUE ZUS sprawdzimy też, ile pieniędzy z bonu zostało jeszcze do wydania – mówi Katarzyna Krupicka.

 

Na opłacenie bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski rodzice mają czas tylko do końca marca 2022 roku, ale z samej usługi będzie można korzystać po tej dacie. Rodzice mogą na przykład bonem zapłacić za wycieczki szkolne, obozy, zieloną szkołę czy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami czy wypoczynek na polskiej wsi. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, znajduje się na stronach: www.pot.gov.pl, www.polska.travel , www.bonturystyczny.gov.pl .

 

Katarzyna Krupicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe