„Próba generalna czyli zaduszki po polsku” – wystawa Justyny Mańkowskiej w Łomży - [VIDEO]

  • 02.11.2021, 13:32 (aktualizacja 02.11.2021, 14:19)
  • Tylko dobre informacje
„Próba generalna czyli zaduszki po polsku” – wystawa Justyny Mańkowskiej…
W Galerii Pod Arkadami odbył się wernisaż wystawy malarstwa Justyny Mańkowskiej. „Próba generalna - czyli zaduszki po polsku” to cykl obrazów nawiązujących do staropolskiej tradycji portretów trumiennych. W listopadzie każdego roku oddajemy się chwilom nostalgii i zadumy nad tymi, których już między nami brakuje.

Justyna Mańkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i swoją wystawę poświęciła jej założycielom. Wszystko za sprawą inspiracji i  zachwytu sztuką polskiego baroku i jej specyficznym elementem jakim był sarmatyzm.

Dlaczego wystawa nosi tytuł Próba generalna?

Poza portretami trumiennymi w Galerii pod Arkadami zobaczyć możemy również instalację, której głównym elementem jest lustro i portret w tle. Artystka pokazuje w ten sposób swoje wyobrażenie śmieci.

 

Próba generalna czyli rozważania nad śmiercią Justyny Mańkowskiej wystawa prac artystki w Galerii pod arkadami będzie czynna do 24 listopada 2021 roku.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe