Więźniowie zadbają o lasy, a przy tym spłacą alimenty i uregulują grzywne [FOTO]

  • 05.11.2021, 14:48 (aktualizacja 05.11.2021, 14:56)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Więźniowie zadbają o lasy, a przy tym spłacą alimenty i uregulują grzywne… kpt. Dariusz Śmiechowski z-ca Rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze
Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze podpisał porozumienie z Nadleśniczym Nadleśnictwa w Łomży. Dzięki tej inicjatywie więźniowie będą mogli znaleźć nowe miejsca zatrudnienia.

Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski spotkał się w gmachu Nadleśnictwa Łomża z kierującym tą instytucją nadleśniczym Dariuszem Godlewskim. Spotkanie miało charakter roboczy a jego celem było nakreślenie ram zatrudnienia więźniów przez Lasy Państwowe.

- Ponad godzinna praca zaowocowała dokumentem, który otwiera drogę i daje szansę więźniom na zatrudnienie przy pracach leśnych związanych z gospodarką prowadzoną przez nadleśnictwo na podległym terenie. Dodatkowo odpłatny charakter zatrudnienia umożliwi wdrożenie w pierwszej kolejności osadzonych, na których ciążą różnego rodzaju zobowiązania finansowe z tytułu np. alimentów czy grzywien. Współpraca z leśnikami będzie miała także wymiar edukacyjny. Skazani zyskają nowe kompetencje i wiedzę na temat lasów i przyrody - przekazuje kpt. Dariusz Śmiechowski, zastępca rzecznika prasowego dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. - Współpraca Zakładu Karnego w Czerwonym Borze z Nadleśnictwem w Łomży ma już wieloletnią historię. Instytucje regularnie współdziałały przy organizowaniu Dnia Ziemi, akcji Sprzątanie Świata czy zimowym dokarmianiu ptaków – dodaje.

Podpisanie dokumentu poprzedziła zawarta 15 września br. pomiędzy Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej - generałem Jackiem Kitlińskim i p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych - Józefem Kubicą podobna umowa.

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe