Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 208 - [VIDEO]

  • 05.11.2021, 15:33 (aktualizacja 05.11.2021, 17:49)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 208 - [VIDEO]
Mniony tydzień na Mazowszu.

Ośrodek Radioterapii w Płocku coraz bliżej. Umowa podpisana 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a wiele na to wskazuje, w 2023 roku mieszkańcy Płocka, którzy wymagają leczenia onkologicznego nie będą musieli jeździć już do Warszawy czy  Bydgoszczy.  Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego powstanie nowoczesny Ośrodek Radioterapii. 

 

Szykują się na IV falę, czyli o nowoczesnej fabryce tlenu w stołecznym Meditransie 

Czwarta fala koronawirusa COVID-19 przetacza się przez Europę. Na zachodzie, gdzie wskaźnik zaszczepionych jest najwyższy ludzie chorują, ale nie umierają w takiej skali, jak na początku pandemii. Mniej optymistyczna jest sytuacja we wschodniej Europie, w Rosji, na Łotwie, w Serbii, na Litwie, w Estonii i niestety także w Polsce, gdzie skala i tempo zakażeń zaczyna wyprzedzać wszelkie prognozy. Jest coraz więcej hospitalizacji, a to oznacza, że lawinowo rośnie też zapotrzebowanie na tlen medyczny, którego już raz brakowało nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech czy w Indiach. W stołecznym pogotowiu ratunkowym nie czekali na spełnienie się czarnych scenariuszy i uruchomili właśnie profesjonalną fabrykę tlenu. To pierwsza taka fabryka przy stacji pogotowia ratunkowego w Polsce. Jak ona działa pokaże Państwu Piotr Owczarski. 

 

 

Bohater dnia codziennego druh Dominik Piekarski strażakiem miesiąca sierpnia 

Jest odważny i bez względu na okoliczności gotowy udzielić drugiemu człowiekowi pomocy. Druh Dominik Piekarski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej. Strażak był świadkiem wypadku drogowego. Bez cienia wątpliwości, nie tracąc ani chwili przystąpił do akcji. Za swoją bohaterską postawę został nagrodzony tytułem strażaka miesiąca. 

 

Galeria Ostrołęka i klasztor do remontu. Pomogą unijne środki 

Siedemnastowieczny Zespół Poklasztorny Ojców Bernardynów oraz zabytkową Galerię w Ostrołęce czekają duże zmiany. Budynki przejdą kompleksową modernizację, a pomogą w tym środki unijne. 

 

Akcja ,,Seniorze, bądź bezpieczny na drodze” ruszyła 

Co do tego, że społeczeństwo starzeje się, a my żyjemy coraz dłużej nie ma wątpliwości. Oznacza to, że z każdym rokiem na drogach przybywa seniorów, zarówno kierujących pojazdami, rowerzystów oraz pieszych. W trosce o ich bezpieczeństwo rusza akcja ,,Seniorze, bądź bezpieczny na drodze”. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe