Bajkał - carstwo lodu według Piotra Malczewskiego - [VIDEO]

  • 05.11.2021, 16:58 (aktualizacja 10.11.2021, 08:05)
  • Tylko dobre informacje
Bajkał - carstwo lodu według Piotra Malczewskiego - [VIDEO]
Bajkał - carstwo lodu w tak odległy, mroźny i tajemniczy świat zabrał uczestników pokazu fotografii z opowieścią Piotr Malczewski - ceniony fotograf przyrody i podróżnik. Cykl spotkań fotograficzne wędrówki organizowany jest w Galerii pod Arkadami w Łomży

Galeria pod Arkadami wypełniła się po brzegi, by zobaczyć i posłuchać opowieści o Syberii, życiu w zgodzie z przyrodą i o miłości do Bajkału.

Jak mówi podróżnik nad Bajkał można jeździć wielokrotnie i za każdym razem jest to inna podróż. Szczególnie, że to jezioro jest ogromne, więc można odwiedzać różne jego obszary. Można jeździć tam całe życie i nigdy się dobrze Bajkału nie pozna.

Malczewski opowiadał nie tylko o zimie, mimo iż okolice Bajkału mają klimat przystępny, nie ma tam jeszcze skrajnych temperatur (zimą wynoszą one około –30 stopni Celsjusza), jednak to, co oferuje otoczenie i żywioł wody zamknięty w lodzie, powoduje, że jest to miejsce niezwykłe. To wciąż jest też zmienny świat, bo świat lodowy Bajkału ulega ciągłym przeobrażeniom – lód koroduje i rozpada się, zmienia się kolorystyka, faktury lodowe. Oprócz tego niesamowite są zimowe dźwięki – lód czasem śpiewa, czasem krzyczy, czasem szepcze… Niektórzy mówią, że lód „miauczy”, a zdarza się też, że „strzela”. Gdy jest się wtedy na jeziorze, odczuwa się strach, ale i szacunek do żywiołu – te dźwięki są bardzo mocne i piękne.

W najbliższą sobotę MDK dst rozpoczyna nowy cykl Poranek z Kulturą –podczas pierwszego spotkania spektakl Trzy Świnki i warsztaty Ciężka Praca Popłaca

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe