To dla Pani, Pani Haniu! [VIDEO]

  • 09.11.2021, 15:30 (aktualizacja 09.11.2021, 15:39)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
To dla Pani, Pani Haniu! [VIDEO]
Były muzyczne kwiaty dla solenizantki, Walc Barbary z filmu "Noce i dnie" czy wyjątkowy duet z głosem Zbigniewa Wodeckiego zapisanym na ścieżce dźwiękowej. Jak co roku Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprosił mieszkańców Łomży na koncert z cyklu Urodziny Pani Hani. Tym razem, na kolejną (106) rocznicę urodzin Hanki Bielickiej, przypadającą 9 listopada, zaproponował koncert „Piosenki z klasą” Olgi Bończyk.

- Ogromnie żałuję, że nigdy nie poznałam Pani Hani, ale zawsze darzyłam ją, i wciąż darzę po pierwsze wielkim sentymentem, a po drugie zawodowym hołdem za jej warsztatowe mistrzostwo. Ja z natury jestem perfekcjonistką i mam coś takiego, że nie wyobrażam sobie, bym mogła wyjść na scenę nieprzygotowana. Pani Hanka Bielicka, I całe jej pokolenie, to właśnie jest to pokolenie mistrzów, którzy swój zawód traktowali jak misterium. I tak sobie myślę, że duszą ja właśnie należę do tamtego pokolenia, że dla mnie każde wyjście na scenę to ogromne święto – mówi Olga Bończyk.

Jak przyznaje, do Łomży lubi wracać, czuje się tu po prostu dobrze. 

- To nie jest mój pierwszy koncert w Łomży. Zawsze kiedy tu wracam czuje się bardzo miło. Ja w ogóle mam takie poczucie, że tu, gdzie jest bliżej na wschód, ludzie są jacyś tacy aksamitni, tacy bliscy skóry. I mam takie poczucie, że jest tu więcej serdeczności, mniej gonitwy i zabiegania. Wszystko wydaje się bardziej spokojne i szczere – nie kryje zadowolenia z powrotu do Łomży artystka. 

 

 

„Piosenki z Klasą” to energetyczny i niezwykle subtelnie ułożony koncert z piosenkami, które Olga Bończyk chciała zaśpiewać już od dziecka.

- Spełniam w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa, gdy ze skakanką w ręku, przed lustrem śpiewałam piosenki Ireny Santor, Marii Koterbskiej czy Reny Rolskiej. Wyobrażałam sobie wtedy, że jestem wielką artystką i śpiewam dla wielotysięcznej widowni i jak dorosnę, wrócę do tych piosenek i zaśpiewam je dla swojej publiczności. Marzenia się spełniają – przyznaje Olga Bończyk. 

Koncert złożony był z piosenek, które przez lata swojej kariery artystka śpiewała w recitalach tematycznych. Dziś, na prośbę publiczności, z wybranych i najbardziej lubianych piosenek złożyła swego rodzaju koncert życzeń. Mieszkańcy Łomży mogli usłyszeć piosenki filmowe takie jak: „Paroles, paroles”, a także niezapomniane przeboje polskiej piosenki jak: ,,Tyle słońca w całym mieście”, „Remedium”, „Jego portret”, czy „Kasztany”. Wszyscy, którzy przybyli na “urodziny Pani Hani”, mogli odkryć także najgłębsze warstwy wrażliwości Olgi Bończyk. Artystka zaśpiewała kilka piosenek z przedostatniej płyty – „Piąta rano” oraz ostatniej, czwartej już solowej i najbardziej osobistej płyty - ,,Ślady miłości”. 

To dla Pani, Pani Haniu! 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe