Beata Kozidrak skazana. Jaki wyrok dla gwiazdy?

  • 10.11.2021, 15:20 (aktualizacja 11.11.2021, 11:30)
  • News4Media
Beata Kozidrak skazana. Jaki wyrok dla gwiazdy? Screen Youtube Beata Kozidrak
Znana piosenkarka, jedna z ikon polskiej sceny została skazana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. To jednak nie kończy sprawy.

Wokalistka odnosząca sukcesy zarówno z zespołem Bajm jak i solowo odpowiadała za wydarzenia z początku września. Wtedy właśnie 61-letnia piosenkarka została zatrzymana przez policję. Jechała swoim BMW ul. Niepodległości, a inni kierowcy zauważyli, że jej samochód porusza się „wężykiem”. „Kierowca volkswagena na skrzyżowaniu z ul. Batorego uniemożliwił kierującej BMW dalszą jazdę, blokując jej drogę” – mówił dziennikarzom podkomisarz Robert Koniuszy ze stołecznej policji. Badanie alkomatem wykazało, że piosenkarka ma około 2 promili alkoholu w organizmie. Dzień później Kozidrak przyszła na komisariat. Przyznała się do zarzutu i odmówiła składania wyjaśnień. Potem media donosiły, że piosenkarka tego wieczoru wypiła ok. 1 litra wina.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła piosenkarkę o popełnienie czynu z art. 178a § 1 k.k. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. „Wobec sprawcy czynu obligatoryjne jest również orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas nie krótszy niż 3 lata” – dodawała Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prokuratury, gdy niedawno do sądu przesłano akt oskarżenia.

Sama gwiazda wydała po wrześniowych wydarzeniach oświadczenie: „Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że Was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa” – napisała, a krótko potem prawnik piosenkarki dodał, że artystka nie chce być w mediach przedstawiana jako Beata K.

Wyrok

TVP Info właśnie podało, że artystka została uznana za winną. Została skazana na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Ma to być 20 godzin miesięcznie). Sąd orzekł także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez pięć lat. Piosenkarka ma także wpłacić 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wygląda jednak na to, że ten wyrok nie kończy sprawy. Prokurator Skrzyniarz ocenia go jako karę niewspółmierną. Śledczy mają walczyć w sądzie o surowszy wyrok.

Beata Kozidrak

Obecna jest na polskiej scenie muzycznej od 1978 r. Zaczynała jako wokalistka grupy Bajm, a potem udanie kontynuowała karierę solową. Beata Kozidrak dla wielu osób jest ikoną krajowej branży rozrywkowej. W przygotowaniu jest nawet film biograficzny.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe