Dzień Szacunku dla Munduru w 18. Łomżyńskim Pułku Logistycznym [VIDEO]

  • 12.11.2021, 12:16 (aktualizacja 12.11.2021, 17:38)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Dzień Szacunku dla Munduru w 18. Łomżyńskim Pułku Logistycznym [VIDEO]…
Tegoroczne Święto Niepodległości zostało połączone z Dniem Szacunku dla Munduru. W 103. "salach tradycji" w jednostkach wojskowych w całym kraju można było dowiedzieć się jakie mundury i nakrycia głowy noszą wojskowi, a także spotkać się z żołnierzami i podziękować im za służbę. Zwiedzający, którzy pojawili się na terenie 18 łomżyńskiego Pułku Logistycznego chętnie oglądali wojskowy sprzęt, chętnie również dyskutowali z żołnierzami.

Rodzajów, zestawów i wzorów wojskowych mundurów jest wiele. Każdy z nich jest wizytówką polskiego żołnierza i powinien być noszony z dumą. Za mundur ludzie oddawali życie i noszenie go, jest teraz największym honorem. Zwiedzający, którzy pojawili się na terenie 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego chętnie oglądali wojskowy sprzęt, chętnie również dyskutowali z żołnierzami.

To co łączy wszystkie mundury to żołnierze, którzy go noszą i cel jaki mają do zrealizowania, czyli służba i obrona Rzeczpospolitej. Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości organizowany jest pod hasłem Dzień Szacunku dla munduru. Każdy zainteresowany tradycjami i historią Wojska Polskiego mógł odwiedzić salę tradycji jednostki w Łomży. To wyjątkowe miejsce, bo to właśnie tam eksponowany jest sztandar wojskowy. To najważniejszy i najcenniejszy znak jednostki wojskowej, świadczący o męstwie jej żołnierzy i bojowej zdolności jednostki. To jej tożsamość, duma i historia.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe