Jazzowy wieczór z Piotrem Lemańczykiem w Łomży -[VIDEO]

  • 19.11.2021, 17:43 (aktualizacja 19.11.2021, 19:44)
  • Tylko dobre informacje
Jazzowy wieczór z Piotrem Lemańczykiem w Łomży -[VIDEO]
Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych (MDK DŚT) w Łomży wznowił spotkania pod szyldem „Jazzowy Dom Kultury”. W październiku łomżyńska publiczność spotkała się z duetem Bolewski & Tubis. Natomiast listopadowy jazzowy koncert to Piotr Lemańczyk Acoustic Trio. W najnowszym projekcie kontrabasisty udział biorą Dominik Kisiel i perkusistą Adam Golicki. Znakomici muzycy wystąpili przed łomżyńską wysmakowaną publiczności nie po raz pierwszy.

 

Milesa Davisa uznał że słowa „jazz” używane w stosunku do tworzonej i wykonywanej przez niego muzyki są określeniem sztucznym i wymyślonym. Swoja twórczość nazwał  „muzyka społeczną”. Jaki jest jazz Piotra Lemańczyka?

Mury mdkdśt opuściło już wielu zdolnych młodych ludzi,  zapytaliśmy Piotra Lemańczyka jak odnaleźć swoją drogę muzyczną

Piotrowi Lemańczykowi zleżało, by w przedsięwzięciu Acoustic Trio  wzięli udział muzycy doskonale zorientowani, umiejący odczytać jego intencje to przepis na udany koncert.

Podczas koncertu Genialni muzycy wykonali utwory z płyty In Simplicity. Lemańczyk pokazał, że jest nie tylko wyśmienitym kontrabasistą, ale jeszcze lepszym muzykiem, kompozytorem i liderem potrafiącym stworzyć zespół i przekazać jego członkom swoje pomysły. Jazzowy dom kultury w Łomży warto tu wracać...

A co przed nami? Na co mogą liczyć miłośnicy kultury? Dyrektor MDKDŚT zaprasza

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe