Wspólna polityka rolna oraz jej Krajowy Plan Strategiczny - [VIDEO]

  • 25.11.2021, 16:49 (aktualizacja 26.11.2021, 07:22)
  • Czasem nie tylko dobre informacje
Wspólna polityka rolna oraz jej Krajowy Plan Strategiczny - [VIDEO]
Konferencja prasowa posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Jurgiela oraz posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego.

Rolnicy w Unii Europejskiej nie są równo traktowani, twierdzi europoeseł Krzysztof Jurgiel.

- Po raz kolejny nasi rolnicy są dyskryminowani, dlatego składam pisemne oświadczenie do protokołu z posiedzenia PE, w którym wskazuję na to, że złamano Traktat z Lizbony, którego artykuły mówią m.in. o zakazie dyskryminacji ze względu na przynależność państwową, ale też wykluczają wszelką dyskryminację między producentami - mówi Krzysztof Jurgiel.

 

Założenia Wspólnej Polityki Rolnej to ekologia i zielony ład, ale także - jak wynika z kosultacjacji prowadzonych w całym kraju - strategia  "Od pola do stołu", o tym mówił podczas spotkania w Białymstoku wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Kazimierz Gwiazdowski.

- 1,2 mld euro, to jest kwota na rozwój małych przedsiębiorstw, żeby powstawały małe przetwórnie, a dzięki nim produkty, które będziemy sprzedawać bezpośrednio - mówi Kazimierz Gwiazdowski.

 

Czasem nie tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe