Kronika Województwa Podlaskiego odc. 698 - [VIDEO] 

  • 26.11.2021, 09:56 (aktualizacja 26.11.2021, 12:13)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Kronika Województwa Podlaskiego odc. 698 - [VIDEO]
Co wydarzyło się w naszym województwie w minionym tygodniu?

SAMORZĄD

Projekt budżetu na 2022 rok. Województwo podlaskie na stabilnej drodze rozwoju

Więcej pieniędzy na zdrowie, transport, kulturę i sport, mniejszy deficyt niż w roku bieżącym i dużo ważnych inwestycji. We wtorek, 23 listopada, marszałek Artur Kosicki oraz członek zarządu Marek Malinowski zaprezentowali zaplanowany na przyszły rok budżet Województwa Podlaskiego.

Dochody województwa mają wynieść ponad 548 mln zł, z kolei wydatki ponad 664 mln zł. Planowany jest mniejszy deficyt niż w roku bieżącym.

Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego 29 listopada odbędzie się pierwsze czytanie budżetu.

22 grudnia planowane jest drugie czytanie i uchwalenie budżetu. Jesteśmy oczywiście otwarci na propozycje i uwagi radnych zapowiedział marszałek Artur Kosicki.

EDUKACJA

Szkoła w Niećkowie skończyła 75 lat

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie powstał w 1946 roku minęło już 75 lat od kiedy pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w tej placówce. Od tamtej chwili placówka wielokrotnie zmieniała nazwę, system organizacyjny i zakres działalności, ale do tej pory kształci przede wszystkim rolników. W tym roku zorganizowano jubileusz szkoły, to niezwykle wzruszające spotkanie, na którym podsumowano 75 lat tej placówki

Zespół Szkół w Niećkowie jest placówką Starostwa Powiatowego w Grajewie. Kształci ponad 300 uczniów w zakresie mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, żywienia i usług gastronomicznych, ekonomii i informatyki, służb mundurowych. Szkoła ma internat i przyciąga młodzież z odleglejszych miejscowości województwa podlaskiego, a nawet warmińsko- mazurskiego.

Jubileusz szkoły zgromadził wielu zacnych gości samorząd województwa reprezentowali: radne sejmiku Wanda Mieczkowska i Jadwiga Zabielska oraz wicemarszałek Marek Olbryś

ROLNICTWO

Laureaci VII Olimpiady Aktywności Wiejskiej

Sołectwo Sitawka, Klub Współczesnej Kobiety z Szudziałowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Złotnikach to zwycięzcy siódmej edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Nagrody laureatom wręczył marszałek Artur Kosicki podczas finału w urzędzie marszałkowskim.

Celem konkursu jest zmobilizowanie mieszkańców wsi do organizacji wspólnych przedsięwzięć. Tegoroczna edycja była wyjątkowa zarówno pod względem różnorodności uczestników, jak i zgłaszanych inicjatyw. W olimpiadzie wzięły udział koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczych straży pożarnych, grupy nieformalne, sołectwa, a także osoby będące liderami środowisk wiejskich – łącznie wpłynęło 17 zgłoszeń.

Pula konkursowych nagród wyniosła w tym roku blisko 32 tys. zł. Olimpiadę przeprowadzono w trzech kategoriach. Kapituła, pod przewodnictwem Andrzeja Pleszuka – dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, przyznała po trzy nagrody w każdej z nich.

Sołectwo Sitawka to zwycięzcy w jednej z kategorii. Sukces zawdzięczają pomysłowi na szlak deskali, czyli wielkoformatowych obrazów z twarzami mieszkańców wsi na frontach budynków. Mają one przywracać pamięć o tych, którzy zamieszkiwali te tereny. Ich autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Tylko dobre informacje z województwa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe