Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 211 - [VIDEO]

  • 29.11.2021, 09:18 (aktualizacja 29.11.2021, 09:32)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 211 - [VIDEO]
W minionym tygodniu na Mazowszu.

Z Warszawy przez Zegrze do Przasnysza koleją? To możliwe 

Mieszkańcom ułatwiłaby komunikacje ze stolicą. Dla samorządów mogłaby stać się dźwignią rozwoju. A chodzi o linię kolejową z Warszawy przez Zegrze do Przasnysza. O jej powstanie zabiegają samorządy Mazowsza. Kolejny krok zbliżający je do realizacji tego naprawdę dużego projektu został właśnie postawiony.  

 

W Radomiu powstać ma najnowocześniejszy SOR w Polsce 

Już za dwa lata w Radomiu ma być wybudowany nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Inwestycję za 100 milionów złotych sfinansuje samorząd województwa mazowieckiego. 

 

 

Ponad 5 milionów dla powiatu wołomińskiego i otwockiego

Inwestycje drogowe poprawiające bezpieczeństwo w Wołominie i Nowych Załubicach oraz przebudowa przedszkola w Osiecku. To projekty, których realizację umożliwi dofinansowanie od samorządu województwa. Wsparcie trafi też do czterech jednostek ochotniczej straży pożarnej. 

 

W hołdzie Wojciechowi Bogumiłowi Jastrzębowskiemu

Wojciech  Bogumił Jastrzębowski to jeden z patronów roku 2021 na Mazowszu. Wielki społecznik oraz wybitny przyrodnik i pedagog związany z województwem mazowieckim. W siedzibie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego odsłonięta została jego tablica pamiątkowa.

 

Samorząd Mazowsza wspiera inwestycje w powiecie płockim 

Ponad 7,5 miliona złotych trafi do samorządów z powiatu płockiego. Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego pozwoli na realizację wielu ważnych inwestycji. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe