SMAKI. Smaczny Konkurs dla Podlaskich Seniorów

  • 30.11.2021, 10:55
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
SMAKI. Smaczny Konkurs dla Podlaskich Seniorów
Smaki, potrawy dzieciństwa przygotowywane przez mamy, babcie oraz ojców i dziadków to nasze rodzinne i regionalne dziedzictwo. Teraz będzie można podzielić się wspomnieniami o potrawach i najbliższych ludziach, którzy je przygotowywali, z innymi. Najciekawsze opowieści zdobędą nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Konkurs ogłaszają Biuro Kultury urzędu marszałkowskiego w Białymstoku, Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenie Szukamy Polski. Nazwa to  Smaczny Konkurs dla Podlaskich Seniorów. Jego skrócona wersja brzmi: SMAKI. Dlaczego?


S jak Smaczny
M jak Malowniczy
A jak Apetyczny
K jak Konkurs
I  jak Internetowy

 

Na opowieści o potrawach, nie dłuższe niż jedna strona maszynopisu (maksymalnie 2 tys. znaków) organizatorzy czekają do 10 grudnia 2021 pod adresem: [email protected]. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 17 grudnia 2021.

Wybrane opowieści mogą zawierać też przepisy kulinarne i zdjęcia. Najciekawsze teksty, w razie potrzeby zostaną zredagowane i opublikowane na portalach: Wrota Podlasia i podlaskisenior.pl oraz na fanpage'ach społecznościowych. Trzy najlepsze prace będą nagrodzone Gwiazdkowymi Koszami Prezentowymi ufundowanymi przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Z laureatką lub laureatem pierwszego miejsca nagrany zostanie dodatkowo film. O przyznaniu nagród zadecyduje kapituła.

Organizatorzy radzą, aby w razie kłopotów z wysłaniem opowieści poprosić o pomoc dzieci, wnuki lub prawnuki czy przyjaciół i znajomych. Na pewno nie odmówią. Zachęcają też do przekazywania informacji o konkursie znajomym.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe