Lech Antoni Kołakowski wiceministrem rolnictwa

  • 30.11.2021, 18:02 (aktualizacja 30.11.2021, 18:11)
  • Tylko dobre informacje
Lech Antoni Kołakowski wiceministrem rolnictwa Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Lecha Kołakowskiego powołano na stanowisko wiceministra rolnictwa. Nominację wręczył wicepremier, szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Nowy wiceminister został także pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Sekretarz stanu Lech Kołakowski obejmie swoje obowiązki z dniem 1 grudnia 2021 roku.

Jednocześnie, z dniem dzisiejszym z funkcji sekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odwołany został Szymon Giżyński.

Lech Antoni Kołakowski od 2005 roku pełni nieprzerwanie funkcję posła na sejm RP V, VI, VII, VIII i IX kadencji. Przez pięć lat był wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji do spraw Unii Europejskiej i przewodniczącym sejmowej Podkomisji do spraw wykorzystania środków Unii Europejskiej. Obecnie jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji do spraw rolnictwa i rozwoju wsi oraz przewodniczącym sejmowej Podkomisji stałej ds. sprzedaży bezpośredniej oraz handlu detalicznego produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych. Przy premierze rządu RP sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Służby Publicznej. Przewodniczył też wielu delegacjom Sejmu RP i był ich członkiem na konferencjach i spotkaniach państw członkowskich Unii Europejskiej, Grupy Wyszehradzkiej i Trójkąta Weimarskiego.

Ma 30- letnie doświadczenie w służbie publicznej - państwowej i samorządowej. Pierwszym etapem jego drogi zawodowej była praca w Urzędzie Wojewódzkim i w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łomży. Swoją aktywność samorządowca realizował będąc radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Łomży. Prowadził gospodarstwo rolne i nadal jest jego właścicielem. Ma praktykę jako przedsiębiorca w zakresie obsługi i zaopatrzenia sektora rolniczego. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Cechuje go wyjątkowa skuteczność w działaniu. Najlepszym przykładem jest doprowadzenie w lipcu tego roku do powstania nowego aktu prawnego chroniącego rolników członków będących w upadłości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „BIELMLEK” w Bielsku Podlaskim. Dzięki temu 800 gospodarstw otrzyma od państwa pomoc finansową, która uratuje je przed egzekucjami komorniczymi. Jesienią ubiegłego roku poseł Lech Kołakowski przeciwstawił się też wypowiedzeniu ustawy, której skutkiem byłoby drastyczne ograniczenie produkcji zwierzęcej. Na skutek tego najpierw został zawieszony, a pod koniec 2020 roku odszedł z klubu PiS. W struktury postanowił wrócić z konkretnymi propozycjami, jak chociażby tymi zawartymi w pakiecie. Rolnicy w całym kraju wiedzą już, że mają niezawodnego przedstawiciela w Sejmie - bez względu na podziały polityczne, którego głos może mieć realny wpływ na rozwiązania Prawa i Sprawiedliwości w zakresie rolnictwa.

Przypomnijmy Pakiet Rolony Lecha Antoniego Kołakowskiego, pisaliśmy o tym tutaj:

https://www.narew.info/wiadomosci/23952,pakiet-rolny-lecha-antoniego-kolakowskiego-cel-budowa-pozycji-polskiego-rolnictwa-w-skali-europejskiej

Obecna trudna sytuacja ekonomiczna polskiej wsi i kryzys rynków rolnych w obliczu konkurencyjności państw UE,  a także spadek opłacalności produkcji rolnej wymaga odpowiedzialnej, skutecznej i pilnej reakcji rządu. Wobec zagrożeń i wyzwań stojących przed polskim rolnictwem Pakiet Rolny Kołakowskiego staje się dziś realną receptą dla polskiej wsi. Jest to Polska Racja Stanu.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe