Strażacki hołd dla Eweliny i Jana - [VIDEO]

  • 02.12.2021, 20:10
  • Czasem nie tylko dobre informacje
Strażacki hołd dla Eweliny i Jana - [VIDEO] OSP Kolno
Strażacy w całym kraju oraz policjanci oddali dziś, 2 grudnia hołd druhnie Ewlinie i druhowi Janowi, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodu ratowniczo-gasniczego OSP Czernikowo. Do zdarzenia doszło podczas ich wyjazdu do akcji.

Dziś w godzinach porannych w m. Czernikowo (pow. toruński, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do tragicznego zdarzenia, w którym samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo, zderzył się z samochodem ciężarowym. Samochodem OSP jechało 5 druhów OSP Czernikowo. W wyniku zderzenia dwoje druhów poniosło śmierć, a trzech zostało rannych. Wśród rannych, dwóch druhów to osoby będące również funkcjonariuszami PSP.

O godzinie 18:00 strażacy w całym kraju włączyli w swoich samochodach sygnały świetlno- dźwiękowe oddając w ten sposób hołd ofiarom dzisiejszego wypadku. Tak było  w Łomży, Kolnie, Piątnicy i Białymstoku.„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

 

Kondolencje rodzinom ofiar złożył prezydent RP Andrzej Duda. "Pęka serce, kiedy giną Ci, którzy swoją pracą i służbą nieśli pomoc i poświęcali się dla innych. Składam najszczersze kondolencje Rodzinom i Bliskim Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Czernikowo, którzy dziś rano pełniąc służbę zginęli w tragicznym wypadku drogowym. RIP" - napisał na Twitterze.

Wyrazy współczucia bliskim dwojga druhów złożył również szef MSWiA Mariusz Kamiński. "Pragnę wyrazić głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin dwojga druhów OSP Czernikowo, którzy zginęli dziś w wypadku samochodowym. Jechali, by nieść pomoc innym. Sami zapłacili najwyższą cenę. Będziemy o nich pamiętać" - napisał na Twitterze.

 

Wójt Czernikowa Tomasz Krasicki po śmierci dwojga strażaków OSP ogłosił żałobę gminną. Ich pamięć minutą ciszy w czwartek uczciła sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych na posiedzeniu, podczas którego kontynuowała prace nad rządowym projektem ustawy o OSP.

 

 

 

Czasem nie tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe