Nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie

  • 03.12.2021, 09:49
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie…
Łomżyńscy policjanci codziennie pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. Sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszonej na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie!

To wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo czy nadużywających alkoholu. W związku z tym łomżyńscy policjanci w najbliższym okresie w sposób szczególny będą zwracać uwagę na te osoby. Już od jesieni, mundurowi sprawdzają miejsca pobytu osób narażonych na wychłodzenie. Funkcjonariusze kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Codziennie pomagają osobom, które są w potrzebie.

Łomżyńscy funkcjonariusze apelują, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

O miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy także powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe