Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 212 - [VIDEO]

  • 06.12.2021, 08:00 (aktualizacja 06.12.2021, 09:18)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 212 - [VIDEO]
W minionym tygodniu na Mazowszu.

Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu w nowej odsłonie 

Program rozpoczynamy podróżą…  Podróżą do małego miasteczka z II połowy XIX stulecia, a ściślej do Bieżunia. Okazją bowiem jest Modernizacja Muzeum Małego Miasta w całości sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego. 

 

Kolej pasażerska wraca do Sokołowa?

Czy mazowieckie miasta zyskają nowe linie kolejowe, a mieszkańcy szybkie i komfortowe połączenia ze stolicą? Przekonamy się już wkrótce. Samorząd województwa zgłosił trzy projekty w drugim etapie programu Kolej +: Zegrze-Przasnysz, Sokołów-Siedlce oraz Ostrów Mazowiecka-Małkinia. W poprzednim odcinku informowaliśmy o podpisaniu umowy partnerstwa na budowę linii Zegrze-Przasnysz, teraz czas na kolejną dotyczącą linii Sokołów-Siedlce. 

 

 

Samorząd Mazowsza wesprze budowę ul. Marii Fołtyn w Radomiu 

Na przebudowę tej ulicy oczekiwali m.in. przedsiębiorcy prowadzący działalność i tworzący miejsca pracy w tej części miasta. A chodzi o Ulicę Marii Fołtyn w Radomiu. Inwestycję wesprzę samorząd województwa mazowieckiego.  

 

Nowinki w gminie Sabnie 

Oddanie do użytku drogi gminnej w Hołowienkach, wyremontowanej strażnicy OSP Suchodół oraz otwarcie nowego zbiornika retencyjnego „Kierz” w Grodzisku. To wydarzenia, którymi żyje gmina Sabnie. 

 

Blisko 8 milionów złotych z budżetu Mazowsza na inwestycje w powiecie sochaczewskim 

Modernizacja bloku operacyjnego sochaczewskim szpitalu, utworzenie przyjaznego miejsca dla mieszkańców w Granicach w gminie Teresin czy termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego w Nowej Suchej, to projekty, które już niebawem będą zrealizowane w powiecie sochaczewskim. Pomogą środki z budżetu województwa mazowieckiego.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe