Fabryka amfetaminy. Chemik zatrzymany przez policję

  • 06.12.2021, 09:10 (aktualizacja 06.12.2021, 20:34)
  • News4Media
Fabryka amfetaminy. Chemik zatrzymany przez policję Policja
CBŚP zatrzymało kilku mężczyzn, którzy zajmowali się produkcją narkotyków. W ukryciu działały dwie linie technologiczne, a w przygotowaniu było już ponad 13 tysięcy porcji.

Tę akcję policjanci przeprowadzili na terenie województwa śląskiego, ale zrealizowali ją funkcjonariusze z Krakowa. To oni namierzyli miejsce, gdzie działa fabryka narkotyków. Na prywatnej posesji znajdowały się dwie linie technologiczne do wytwarzania amfetaminy oraz BMK, czyli substancji potrzebnej do wytwarzania środka psychotropowego.

„Laboratorium znajdowało się w przygotowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz w garażu. W jednym z pomieszczeń podczas wytwarzania amfetaminy wpadł 57-letni Zbigniew J. Do sprawy zatrzymano także 37-letniego Kamila K. oraz 55-letniego Grzegorza P.” – podaje policja i wylicza, że kiedy przeszukano posesję, znaleziono ponad 4 kg amfetaminy w postaci stałej oraz 1,7 litra płynnego środka. Te ilości pozwoliłoby na wyprodukowanie ponad 13 tysięcy porcji dilerskich narkotyku wartego blisko 100 tys. zł.

Nagranie z akcji znajduje się w tym miejscu.

„Ponadto policjanci znaleźli i przejęli blisko 1,3 kg marihuany, 2,5 l nowej substancji psychotropowej o bardzo silnym działaniu oraz ponad 2 l BMK, z czego można by wytworzyć blisko 2 kg amfetaminy” – dodają mundurowi i zaznaczają, że w akcję włączono także funkcjonariuszy Małopolskiej Służby Celno-Skarbowej. Oni z kolei zabezpieczyli 890 kg krajanki tytoniowej. „Ci funkcjonariusze zajmują się także wyjaśnianiem tego wątku w sprawie” – zaznacza policja.

Zatrzymani zostali już doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

News4Media

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe