Most nad Wissą. Ważny dla mieszkańców i turystów [VIDEO]

  • 06.12.2021, 14:07 (aktualizacja 06.12.2021, 14:09)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Most nad Wissą. Ważny dla mieszkańców i turystów [VIDEO]
Most nie jest duży, bo i Wissa to niewielka rzeka, ale dla mieszkańców kilku miejscowości w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego ma znaczenie ogromne. W piątek (3.12) przeprawa została oficjalnie otwarta.

W uroczystości wziął udział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

- Cieszymy się wraz mieszkańcami, że dzięki współpracy rządu i samorządów takie inwestycje trafiają do mniejszych miejscowości. Mamy tu przykład połączenia oczekiwań mieszkańców z rządowymi programami rozwojowymi dla Polski lokalnej - podkreślił wicemarszałek Marek Olbryś.

Inwestycja, której wartość wyniosła 1,8 miliona złotych, dzięki staraniom samorządów powiatu grajewskiego i gminy Radziłów, w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

Inwestycja, której wartość wyniosła 1,8 miliona złotych, dzięki staraniom samorządów powiatu grajewskiego i gminy Radziłów, w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To tereny zalewane przez rzekę i bardzo staraliśmy się o środki na przebudowę fragmentu drogi między miejscowościami Łoje-Awissa i Czachy oraz mostu. który znajdował się w stanie opłakanym. W pierwszym "rozdaniu" udało się wyremontować drogę, teraz sfinalizowaliśmy to zadanie - wyjaśnił Waldemar Remfeld, starosta grajewski. - Most łączy drogę gminna i powiatową. Ma znaczenie dla mieszkańców, ale też turystyczne - tędy przebiega żółty szlak rowerowy w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego - dodał Krzysztof Milewski, wójt Radziłowa.

Bez mostu w Czachach mieszkańcy kilku miejscowości musieliby nadkładać po kilka kilometrów, aby dostać się na swoje pola.

- Dla minie to podwójna radość bo jestem mieszkańcem gminy Radziłów - powiedział poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Stuletnia, drewniana konstrukcja miała swój urok - uważa Agnieszka Chrzanowska, sołtys wsi Czachy, ale należał się jej już od dawna gruntowny remont.

- Ruch mamy tutaj coraz większy, a to są przede wszystkim nasze "drzwi" na łąki dla mieszkańców kilku wiosek. Dla nas to duża inwestycja i czujemy się dowartościowani - dodaje sołtys Agnieszka Chrzanowska, w imieniu sporej grupy mieszkańców, którzy przyszli na uroczystość.

W uroczystym otwarciu mostu nad Wissą wraz z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem, udział wzięli m. in. wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wojewoda Bohdan Paszkowski, starosta grajewski waldemar Remfeld, wójt Radziłowa Krzysztof Milewski, mieszkańcy.


 


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe