A na drzezie na dembezie

  • 07.12.2021, 09:44 (aktualizacja 07.12.2021, 09:49)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
A na drzezie na dembezie
Lira korbowa, basetla, baraban czy skrzypce wiejskie. To instrumenty, które będzie można usłyszeć 10 grudnia w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży podczas wyjątkowego koncertu zatytułowanego "A na drzezie na dembzie" poświęconego Kurpiowszczyźnie.

Wystąpi Kapela Miód na Serce. Muzykanci zagrają tradycyjne melodie kurpiowskie, zaśpiewają też pieśni przekazywane na Kurpiach z pokolenia na pokolenie, z zachowaniem archaicznej gwary kurpiowskiej. Publiczność będzie mogła włączyć się w śpiew dzięki specjalnie przygotowanym śpiewnikom rozdawanym podczas koncertu.

Członkowie Kapeli Miód na Serce opowiedzą również o współczesnych i dawnych instrumentach ludowych wykorzystywanych na Kurpiach. Chętni będą mogli spróbować gry na basetli, skrzypcach wiejskich czy bębenku obręczowym. Zaplanowano również kurpiowski poczęstunek.

Warto wspomnieć, że Kapela Miód na Serce to zdobywcy tegorocznego "Kurpika" – jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych przez Związek Kurpiów. Otrzymali też I miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie i Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Ludowych w Chojnicach na Pomorzu. 

Koncert "A na drzezie na dembzie" odbędzie się 10 grudnia w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych o godzinie 18:00. Koncert jest bezpłatny. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe