Automaty vendingowe w pociągach? Wiemy, kiedy PKP planuje wprowadzić usługę

  • 07.12.2021, 12:06 (aktualizacja 08.12.2021, 07:53)
  • News4Media
Automaty vendingowe w pociągach? Wiemy, kiedy PKP planuje wprowadzić usługę… iStock
Osoby podróżujące pociągami mogą wkrótce spodziewać się, że przekąski i napoje będą mogły kupić w automatach. PKP Intercity planuje bowiem podnieść jakość świadczonych usług gastronomicznych, a tego typu inwestycja ma być jedną z nadchodzących zmian.

Jak podaje portal Bizblog, do ulepszenia usług gastronomicznych w pociągach PKP Intercity S.A. zobowiązało państwowe koleje ministerstwo infrastruktury. Zapewnienie wagonów restauracyjnych już teraz wynika z umowy pomiędzy spółką a resortem. Dotyczy wszystkich kursów, które trwają dłużej niż 5 godzin. Obecnie pasażerowie mogą kupować przekąski i napoje również z mobilnych wózków, które mogą wkrótce zostać zastąpione automatami vendingowymi.

„Spółka PKP Intercity została zobowiązana do osiągania stopniowej poprawy usług gastronomicznych, poprzez modernizację wagonów gastronomicznych, rozwój oferty z wózka mobilnego czy też zapewnienie w pociągach służby publicznej usługi gastronomicznej świadczonej za pośrednictwem maszyn vendingowych” – czytamy w publikacji cytowaną odpowiedź sekretarza stanu Andrzeja Bittela na pytanie, które do ministerstwa infrastruktury skierowała posłanka Paulina Matysiak.

Pierwsze automaty sprzedażowe mają stanąć w pociągach w trzecim kwartale 2022 r. Istnieje jednak pewien problem, który może sprawić kłopot w dotrzymaniu tego terminu. Choć PKP informuje, że w pojazdach będą przygotowane miejsca na maszyny vendingowe ciepłe i zimne, w pierwszym przetargu z listopada bieżącego roku nie wpłynęła żadna oferta na leasing z usługą serwisowania rzeczonych automatów, dlatego postępowanie zostało unieważnione.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe