Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury

  • 14.12.2021, 10:41
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury
Już dziś (14 grudnia) o godz. 18:00 odbędzie się czwarte spotkanie w ramach Klubu Filmowego Mirage w Hali Kultury. Tym razem prezentowane będą filmy krótkometrażowe Piotra Domalewskiego. Po projekcji będzie miała miejsce rozmowa z reżyserem, którą poprowadzi pomysłodawczyni klubu – Joanna Chludzińska.

Piotra Domalewskiego nie trzeba bliżej przedstawiać łomżyńskiej publiczności, gdyż jako rodowity łomżanin budzi ogromne zainteresowanie swoją sztuką filmową oraz dumę w przypadku sukcesów i nagród, a do tej pory uzbierała się ich całkiem pokaźna liczba. Podczas gdy większość widzów zna jego filmy pełnometrażowe, takie jak: „Cicha noc” (2017), „Jak najdalej stąd”(2020) czy najnowszy „Hiacynt” (2021) – nie każdy widział jego etiudy szkolne czy krótkie metraże.

- Zatem w Klubie Filmowym Mirage chcemy pokazać te pierwsze próby reżyserskie Piotra Domalewskiego, które jak się Państwo przekonacie są nad wyraz dojrzałe pod kątem opanowania warsztatu, jak i sięgają do tematyki, która pojawi się w jego późniejszych produkcjach – mówi Joanna Chludzińska.


Harmonogram projekcji będzie zgodny z chronologią ich powstania:
1. „Obcy” (2013) – do małej wsi na Podlasiu, której mieszkańcy dzierżawią grunty po dawnym PGR, przybywa obcy człowiek, którego sołtys na jego życzenie oprowadza po okolicy. W osadnikach wsi narasta lęk związany z nieznanym im celem tej wizyty oraz z samą postacią nieznajomego.
2. „Jedyne wyjście” (2014) – absurdalna komedia, inspirowana dwoma tekstami: powieścią "Człowiek, który śpi" Georgesa Pereca i nowelą "Kopista Bartleby" Hermana Melville'a. Młody mężczyzna od lat mieszka z matką i nie opuszcza mieszkania. Jego życie wywróci się do góry nogami, kiedy kobieta umrze.
3. „Chwila” (2015) – Ekskluzywne osiedle domków jednorodzinnych. Marcin zaprasza na kolację rodzinę sąsiadów. Pewien incydent, którego jest świadkiem, nie daje mu jednak spokoju.
4. „Złe uczynki” (2016) – Dziesięcioletni Maks - syn szpitalnej sprzątaczki zostaje przyłapany na kradzieży portfela jednego z pacjentów. Poszkodowany staruszek nie zgłosi tego na policję, jeśli chłopak zgodzi się wykonać trzy zadania.
5. „60 kilo niczego” (2017) – Krzysztof zaczyna pracę jako kierownik w odkrywkowej kopalni kruszców. Dochodzi do nieoczekiwanego wypadku, który wystawi jego moralność na próbę.
Po projekcji odbędzie się spotkanie z Piotrem Domalewskim, podczas którego opowie nam o początkach swojej kariery reżyserskiej, zmaganiach z krótką formą, jak i przejściem do pełnego metrażu. Nie zabraknie też pytań i odpowiedzi związanych z jego najnowszym filmem „Hiacynt”, dostępnym tylko na platformie Netflix.

Klub Filmowy Mirage w Hali Kultury
14 grudnia (wtorek) 18:00
Pokaz 5 filmów
Spotkanie z reżyserem Piotrem Domalewskim
Wstęp wolny!

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe