Wigilia w Klubie Seniora [FOTO]

  • 21.12.2021, 08:32 (aktualizacja 21.12.2021, 08:43)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wigilia w Klubie Seniora  [FOTO]
Przygotowania do tego wyjątkowego spotkania trwały już od kilkunastu dni. Większość seniorów chciała wnieść do tego wydarzenia swój wkład. Pod kierunkiem Marty i Uli wykonywane były gwiazdki, stroiki, ozdoby na choinkę. W dniu poprzedzającym uroczystość koleżanki z grupy kulinarnej lepiły paszteciki z grzybami do barszczu. 15 grudnia o godzinie 13:00 zebraliśmy się w pięknie udekorowanej sali w nowej siedzibie Klubu Seniora.

Było nas około 70 osób. Mniej niż przed pandemią. Wcześniej przychodziło na takie spotkania około 100 seniorów. Pandemia pozostawiła w ludziach obawę o zdrowie. Wśród zaproszonych gości byli:

- Wiceprezydent Miasta Andrzej Stypułkowski,

- Dyrektor MOPS Wiesław Jagielak,

- Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska,

- Proboszcz Parafii Katedralnej Marian Mieczkowski,

- Księgowa MOPS Małgorzata Dolewska,

- Dyrektor MPGKiM Bernadeta Krynicka,

- Kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior+ Monika Brzóska.

Uroczystość rozpoczął Zespół Maryna specjalnie przygotowanym programem, na który składały się wiersze, kolędy i pastorałki. Na wstępie odczytałam wiersz Księdza Jana Twardowskiego jakże aktualny dzisiaj. Na zakończenie występu zaśpiewaliśmy świąteczną piosenkę “Ten szczególny dzień się budzi”. Poprosiłam wszystkich o powstanie i podanie sobie rąk na słowa refrenu;

“Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa,

Przekażmy sobie znak Pokoju,

Przekażmy sobie znak.”

Wszyscy uśmiechali się do siebie, było bardzo miło. Takich spotkań, które służą integracji brakowało w czasie pandemii.

W składanych życzeniach głównie mówiło się o zdrowiu, o spokojnych, rodzinnych świętach i aby nikt nie był sam w tak pięknym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Po krótkiej modlitwie dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy wspólnie kolędy i udaliśmy się na degustację tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Bar Podlaskie Smaki. A było w czym wybierać: kapusta z grzybami, pierogi z kapustą, paszteciki, barszcz czerwony, śledź w sosie musztardowym i dużo innych pysznych potraw .

Myślę, że wszyscy uczestniczący w spotkaniu byli zadowoleni i tą radością mogli podzielić się z bliskimi. Seniorzy dziękują organizatorom za wspaniałą ucztę i wspólnie spędzony czas.

Wyjątkowym dniem był dla nas także 17 grudnia. Na próbie zespołu Maryna gościliśmy harcerzy z ZHP Hufca Łomża, którzy przynieśli do klubu Betlejemskie Światło Pokoju. Pośpiewaliśmy wspólnie kolędy, a światełko zanieśliśmy do swoich domów.

Jadwiga Kruczewska 

 

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe