Cztery obwodnice w województwie podlaskim na liście Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) - [VIDEO]

  • 27.12.2021, 15:28 (aktualizacja 27.12.2021, 15:53)
  • Tylko dobre informacje
Cztery obwodnice w województwie podlaskim na liście Rządowego Funduszu… UMWP Konferencja w Kolnie dotycząca obwodnic w województwie podlaskim.
"Do programu budowy 100 obwodnic dokładamy kolejnych 50 obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich" – ogłosił na konferencji w Rudzie Śląskiej premier Mateusz Morawiecki. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) dofinansowanych zostanie tak naprawdę 51 obwodnic, które pojawią się w 16 województwach. Dzięki tym pieniądzom zostaną zbudowane obwodnice Kolna, Ciechanowca, Sokół oraz dokończona Wschodnia Obwodnica Suwałk.

Marszałek podziękował za udzieloną pomoc przy przyznaniu dofinansowania premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, pracownikom w Kancelarii Premiera, ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi i wiceministrowi Rafałowi Weberowi, a także posłom z naszego regionu, zwłaszcza Kazimierzowi Gwiazdowskiemu i Adamowi Andruszkiewiczowi oraz europarlamentarzystom i wszystkim, którzy wspierają samorząd województwa w pozyskiwaniu funduszy.

– Ta dobra współpraca to element sukcesu, którym możemy się dziś z państwem cieszyć – stwierdził marszałek.

Nowe arterie poprawią bezpieczeństwo na drogach, bo "skuteczniej chronią pieszych i innych uczestników ruchu drogowego". Nowe obwodnice to szanse na zwiększenie konkurencyjności regionów, w których powstaną.

– To olbrzymia kwota, która wzbogaci infrastrukturę naszego województwa. Projekty tych inwestycji mieliśmy, ale czekaliśmy na ten program. Teraz jest, a my możemy je wykonać. Drogi to rozwój, mamy więc dobry rozwój w dobrym kierunku – podkreślił Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego.

Jak zaznaczył Andrzej Duda, burmistrz Kolna, dla miasta i samorządu to niezwykle ważna i dobra wiadomość. Kolno leży przy drodze krajowej nr 63, prowadzącej na Mazury, a także przy trasie Stawiski-Myszyniec, która st

– Dlatego ta obwodnica jest niezwykle istotna dla naszego miasta. Kolno to miasto powiatowe, liczące 11 tys. mieszkańców, a budżet miasta to 60 mln zł. Ta inwestycja będzie największą i najdroższą w historii naszego miasta. Rozwiąże nasze problemy komunikacyjne i będzie stymulować rozwój oraz zapewni bezpieczeństwo – podsumował Andrzej Duda i wyraził nadzieję, że nową obwodnicą pojedziemy w 2025 roku.

Nowe obwodnice w sumie kosztować będą 266 mln zł. Budowa obwodnicy Sokół kosztować będzie 45 mln zł, Kolna 95 ml i Ciechanowca 124 mln, powstaną do 2025 roku.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe