Podlaska Policja otrzymała radiowozy i skutery wodne - [VIDEO]

  • 29.12.2021, 18:07 (aktualizacja 29.12.2021, 18:32)
  • Tylko dobre informacje z województwa
Podlaska Policja otrzymała radiowozy i skutery wodne - [VIDEO] Telewizja Narew/ Podlaska Policja
Podlaska Policja otrzymała trzy radiowozy i dwa skutery wodne. Samochody trafią do komend powiatowych w Hajnówce, Siemiatyczach i Wysokiem Mazowieckiem. Skutery natomiast zasilą policję w Augustowie. Pieniądze na zakup pojazdów zostały przekazane przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Oficjalnie przekazanie samochodów odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Nowe pojazdy to samochody marki Toyota Corolla o napędzie hybrydowym. Na ich zakup władze województwa przekazały ponad 240 tys. zł.

– Staje się tradycją współfinansowanie przez samorząd narzędzi, które służą bezpieczeństwu mieszkańców regionu, ale też wpływają na komfort pracy policjantów. Mamy coraz więcej dobrych dróg, po których użytkownicy, niestety, nie zawsze poruszają się zgodnie z przepisami, co naraża innych na niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, że te pojazdy pomogą policjantom w egzekwowaniu przepisów ruchu drogowego – mówił Marek Olbryś.

 

Nowe samochody służą bezpieczeństwu mieszkańców regionu, ale też wpływają na komfort pracy policjantów.  Nowe pojazdy to samochody marki Toyota Corolla o napędzie hybrydowym. Na ich zakup władze województwa przekazały ponad 240 tys. zł. Jak podkreślał nadinsp. Robert Szewc, dzięki wsparciu finansowemu samorządu zakupiono już łącznie 11 radiowozów.
 

 – To już trzeci rok z rzędu, kiedy otrzymujemy wsparcie od samorządu województwa. To wsparcie bardzo wymierne. Dlatego bardzo dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb, za zrozumienie istoty bezpieczeństwa, bo to nasza wspólna sprawa – zaznaczył. 

 

Od 2019 roku z budżetu województwa na powiększenie floty policyjnych pojazdów przekazano ponad 720 tys. zł. Radiowozy trafiły m.in. do komend w Suwałkach, Łomży, Białymstoku i Zambrowie.

Tylko dobre informacje z województwa

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe