Białostockie pogotowie ma trzy nowe karetki i nowy sprzęt - [VIDEO]

  • 04.01.2022, 15:08 (aktualizacja 04.01.2022, 15:17)
  • Tylko dobre informacje
Białostockie pogotowie ma trzy nowe karetki i nowy sprzęt - [VIDEO]
Trzy nowe karetki otrzymało białostockie pogotowie. Ambulanse zastąpią najbardziej wyeksploatowane karetki pogotowia w Białymstoku. Ich zakup był możliwy dzięki blisko 1,5 mln zł dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego, a wkład własny pogotowia to ponad 43 tysiące złotych.

– Dotacja wyniosła 1,485 mln zł, a nasz udział to ponad 43 tys. zł – poinformował Bogdan Kalicki Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. – Jestem bardzo wdzięczny za to wsparcie. Ostatnie dwa lata są szczególnym okresem ze względu na panującą pandemię. Sytuacja wymaga działania w podwyższonej gotowości, w potężnym reżimie sanitarnym.  Sprawne nowoczesne karetki są niezbędne, bo to my musimy dotrzeć do pacjenta, a nie on do nas – zaznaczył.

Każda z karetek to Mercedes Benz Sprinter. W ramach inwestycji do zespołów ratownictwa medycznego w Białymstoku trafi też 35 sztuk pomp infuzyjnych jednostrzykawkowych oraz urządzenie do automatycznej kompresji klatki piersiowej. Przez ostatnie trzy lata z budżetu Województwa Podlaskiego i funduszy, którymi zarządza, do WSPR w Białymstoku trafiło łącznie ponad 5 mln zł.

– Cały czas przekazywaliśmy środki na zakup sprzętu, ambulansów, na doposażenie – mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. – Ale dziś, jako marszałek województwa, w imieniu zarządu i radnych chciałbym przede wszystkim podziękować lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom, całemu personelowi za ich pracę na rzecz mieszkańców, za to co do tej pory zrobiliście, za to, że mogliśmy i możemy na was zawsze liczyć – nie tylko w pandemii.

 

Marszałek podziękował też wojewodzie podlaskiemu i przedstawicielom Narodowego Funduszu Zdrowia za dobrą współpracę.

– Przyszło nam sprawować władzę w ciężkich czasach. To, czy zdaliśmy egzamin jako przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, ocenią ludzie. Staraliśmy się jednak, aby pomoc była jak najszybciej, jak najlepiej i jak najwyższej jakości – dodał Artur Kosicki.

WSPR w Białymstoku obsługuje największy teren w województwie i dobry sprzęt jest podstawą bezpiecznej pracy zespołów medycznych.

 

Dobrej jakości sprzęt medyczny i sprawne ambulanse to bezpieczeństwo mieszkańców, od tego zależy zdrowie, a często życie. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego ma 87 pojazdów. Na zakończenie spotkania marszałek Artur Kosicki szczególne podziękowania przekazał ratownikom medycznym z WSPR w Białymstoku.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe