W Rybnie powalczą dla Aminy [zmiana terminu]

  • 10.01.2022, 15:19 (aktualizacja 10.01.2022, 15:26)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
W Rybnie powalczą dla Aminy [zmiana terminu]
To wyjątkowa okazja, w której miłośnicy białego szaleństwo mogą połączyć dobrą zabawę z pomocą. Już 15 stycznia 2022 o godzinie 10:00 w Stacji Narciarskiej w Rybnie odbędą się zawody narciarskie i snowboardowe. Cel jest szczytny: zbiórka pieniędzy na leczenie Aminy w Belgii.

Amina ma 14 lat, mieszka z rodzicami w Łomży. Jej historię opisywaliśmy na łamach Tygodnika Narew. Dziewczynka choruje na tyrozynemię, rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną, która doprowadziła m.in. do marskości wątroby. Amina wymagała transplantacji. Przeszczep wątroby jest 10-krotnie cięższy niż przeszczep serca. Na szczęście powiódł się. W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie dziewczynka spędziła długie miesiące. Najważniejsze, że ma szanse żyć całkiem normalnie. Do tego jednak potrzebne jest leczenie w belgijskiej klinice Cliniques Universitaires Saint-Luc.

- Dzięki uprzejmości wielu osób i finansowemu wsparciu mogliśmy spełnić najważniejsze marzenie. Choć wiele rzeczy jeszcze nie jest w porządku, to Amina ma szanse na całkowicie normalne życie. Do tego potrzebne jest jej dalsze leczenie w tej klinice, bo mają oni doświadczenie. Cały sztab belgijskich sław, profesorów, medyków z 35-letnim doświadczeniem udzielił nam swego wsparcia bez ograniczenia. Aby to zrozumieć, trzeba dostrzec subtelne różnice pomiędzy możliwościami tu a tam. Nie wypada mi ich komentować, bo do końca będę wdzięczny polskim lekarzom za ofiarowane nowe życie Aminie – mówi Alhan Wyczółkowski, tata Aminy. - Mamy na piśmie przedstawione planowane leczenia na najbliższy rok z dokładnością co do dnia. Będę woził córkę co trzy miesiące do Belgii. Kolejny pobyt zaczyna się od wizyty 14 lutego 2022 i potrwa podobnie około 2 tygodni - dodaje.

To wszystko wymaga jednak nakładów finansowych. W związku z tym już 15 stycznia (sobota) w Stacji Narciarskiej w Rybnie odbędą się zawody narciarskie i snowboardowe. Start godzina 10:00. Zapisy będą prowadzone natomiast od 9:00. Całość z zebranych środków zostanie przekazana na leczenie Aminy w Belgii w latach 2022 - 2023.

Zawody przeprowadzone zostaną w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety oraz dzieci (w przypadku dzieci będzie obowiązywał podział na wiek).

Podczas zawodów nie zabraknie także atrakcji. Grupa Ratownicza Nadzieja zaprezentuje pokaz akcji ratowniczej na stoku, a także udzielania pierwszej pomocy. Na stoku narciarskim w Rybnie pojawią się również policyjne patrole narciarskie. Na kilka godzin stanie niebieski namiot pełen niespodzianek przygotowanych przez policjantów z Wydziału Prewencji. Działania profilaktyczne realizowane przez łomżyńskich funkcjonariuszy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku.

Z uwagi na zmianę warunków pogodowych zawody mogą zostać przełożone na inny termin. Szczegółowych informacji udziela organizator Alicja Cuellar-Tarczewska pod numerem telefonu: 600 700 302. Aktualne informacje będą również publikowane na grupie na facebooku – Walczymy dla Aminy.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe