Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łomży i oddał pokłon pracownikom łomżyńskiego szpitala [VIDEO]

  • 06.01.2022, 15:00 (aktualizacja 07.01.2022, 10:51)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łomży i oddał pokłon pracownikom…
6 stycznia to uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia wspominani są Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Tego dnia, jak co roku od 10 lat, ulicami Łomży przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez parafie: Krzyża Świętego, Św. Andrzeja Boboli oraz Michała Archanioła (Parafia Katedralna), przy udziale Gminy i Powiatu Łomża.

Orszaki wyruszyły jak zwykle po mszach w parafialnych świątyniach. Orszak ozdobiony koronami czerwonymi, niebieskimi I zielonymi oraz w strojach aniołów lub pastuszków towarzyszyło Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi w drodze przez największe w Łomży osiedle mieszkaniowe Południe do "Betlejem" znajdujące się tym razem nie tradycyjnie wśród bloków, w Skate Parku przy ulicy Mazowieckiej, a przed łomżyńskim szpitalem. To właśnie tam Trzej Królowie złożyli pokłon pracownikom szpitala. W ten sposób wyrazili wdzięczność za to jak wielką i ważną pracę wykonują. To także wyraz niesionej nadziei chorym oraz ich rodzinom.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe