W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej "nowe" zabytkowe domy i zbliżają się ferie - [VIDEO]

  • 12.01.2022, 16:02 (aktualizacja 12.01.2022, 18:07)
  • Tylko dobre informacje
W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej "nowe" zabytkowe domy i zbliżają się…
Warto odwiedzić Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej bowiem można tu podziwiać coraz więcej obiektów reprezentujących budownictwo wschodniej części województwa podlaskiego. Oprócz stodoły z Redut, stoją tu już dwie chałupy z Czyż (pow. hajnowski) – jedna z 1888 r. i druga z połowy XX wieku. W starszej z chat zobaczymy, jak wyglądało wnętrze wiejskich domów sprzed ponad stu lat. Młodszy dom, tzw. „nowe Czyże”, został zbudowany w latach 50. XX wieku. Charakteryzuje się wspaniałymi narożami, bogatą oprawą okien i pięknymi okiennicami, które niebawem odnowione ponownie znajdą się na swoim miejscu. Z oryginalnych kafli odtworzone zostaną dwa piece. Ten budynek będzie poświęcony tkactwu, a umieszczone w nim krosna pozwolą m.in. na przeprowadzanie warsztatów rękodzielniczych.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią Covid-19 – impreza odbywać się będzie w formie on-line. Wszyscy zainteresowani będą mogli w niej uczestniczyć poprzez portal społecznościowy Facebook. Na muzealnym profilu codziennie – przez wszystkie dni ferii – ukazywać się będzie zadanie do wykonania. Tematyka tegorocznych ferii to spojrzenie na ludowość i muzeum pod nieco innym kątem – pojawią się zadania kulinarne związane z tradycyjnymi przepisami, zdradzimy sposoby na naturalne domowe kosmetyki, opowiemy o dokarmianiu ptaków zimą oraz o aspektach konserwacji zabytków i procesach chemicznych z nimi związanych. Co prawda corocznego kuligu i ogniska nie będzie ale polecamy Ferie w skansenie. Kolorowo i naukowo – u nas zawsze na ludowo” jak zapowiadają organizatorzy.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe