Kilometrowy odcinek drogi w Kozikach już po przebudowie - [VIDEO]

  • 12.01.2022, 18:25 (aktualizacja 12.01.2022, 19:22)
  • Tylko dobre informacje
Kilometrowy odcinek drogi w Kozikach już po przebudowie - [VIDEO]
Z nowym rokiem nowym krokiem, a właściwie nowym traktem w gminie Śniadowo, bo oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1942 B przy drodze wojewódzkiej 677 w miejscowości Koziki.

- Droga była budowana 24 lata temu. Byłem wtedy wójtem Gminy Śniadowo – wspominał starosta łomżyński Lech Szabłowski. - Nie było powiatów, a droga była wojewódzka, województwa łomżyńskiego”. PKS zagroził wtedy przerwaniem komunikacji na tej trasie i dzięki dotacji ówczesnego wojewody łomżyńskiego udało się tę drogę wtedy wyremontować. Miała szerokość 3,5 m dodał starosta. 

W ramach inwestycji została poszerzona jezdnia i położona nowa nawierzchnia. Wyremontowana droga to przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu. Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś zapowiedział rewitalizację kolei Łomża  - Śniadowo - Białystok na czym skorzystają Koziki. Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Śniadowo to, że   jeszcze w tym roku ruszy remont drogi wojewódzkiej 677 od Konarzyc do końca Śniadowa. Droga ma być w dobrym standardzie i ze ścieżką rowerową. 

- Dobra wiadomość dla mieszkańców Kozik, dlatego że remontujemy, rewitalizujemy również, na razie planujemy tę rewitalizację kolei między Łomżą, Śniadowem a Białymstokiem. Będzie przywrócony ruch pasażerski Łomża-Białystok i Łomża-Warszawa powiedział  Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego

Zakończona inwestycja drogowa cieszy nie tylko bezpośrednich użytkowników.

- Droga była bardzo zdegradowana. Wymagała remontu, stąd też wspólne działania z samorządem powiatu łomżyńskiego, aby doprowadzić do jej remontu. Uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - powiedział Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo dziękując za tę inwestycję.  -  W ramach współpracy z powiatem łomżyńskim wsparliśmy to przedsięwzięcie kwotą 330 tys. zł i dziś możemy się cieszyć z efektów tej przebudowy. Potrzeb mamy jeszcze oczywiście sporo, nie mniej jednak każdy przebudowany odcinek drogi w gminie cieszy - mówi Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo. 

 

Droga kosztowała 1 mln 311 tys. Dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła 660 tys., Gmina Śniadowo dołożyła 330 tys. a resztę wyłożył Powiat. Inwestycja jest przykładem dobrej współpracy rządu z samorządami.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, pozwala samorządom budować i remontować drogi lokalne. Uruchomienie tych programów otworzyło okres intensywnej poprawy lokalnej infrastruktury drogowej. Powiat łomżyński w 2 edycjach otrzymał około 25 mln zł za które udało się wykonać, około 50 km dróg.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe