Spo-tkanie [FOTO]

  • 18.01.2022, 12:48
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Spo-tkanie [FOTO]
Wystawa w Galerii pod Arkadami pt.,, Prosimy zachować potrzebną bliskość'' autorstwa Pauliny Gołoś trwała od grudnia 2021 roku do stycznia 2022 roku. Autorka podjęła temat bliskości w bardzo trudnym okresie  panowania pandemii. Zamknięcie tej wystawy zakończyło się warsztatami pt. SPO-TKANIE, które odbyły się 5 stycznia  2022 roku.

Pani Paulina bardzo krótko wspomniała o swoich obrazach. Zwróciła uwagę na obrazy przedstawiające bliskość małżeńską. Bardzo ciekawą formą była praca ,,Przy stole". Ludzie, którzy siedzieli przy nim byli do siebie wrogo nastawieni w obecnej niezbyt ciekawej sytuacji. Ten prostokątny stół artystka przerobiła na okrągły, przy którym można dojść do ugody i porozumienia. Obrazy pt. ,,Razem" ukazują pary drzew w różnym ujęciu, w ich wyglądzie widać, że niektóre były ze sobą w ścisłym związku a następnie się rozeszły.

Ale najważniejszym punktem wystawy i jej zakończeniem było spo-tkanie. To tkanie gobelinu to zbliżenie z innymi osobami, a było ich dziewięć. Ta forma nawiązująca do dawnych zwyczajów np. przędzenia, robienia na drutach, szydełkowaniu czy darcia pierza. Autorka pokazuje relacje pomiędzy kobietami w różnym wieku i wspólne tkanie dywanu, czyli od ,,Juniora do Seniora". To spotkanie jest symbolem bliskości ludzi. Prowadząca warsztaty rozłożyła jedną dużą siatkę i rozdała resztki pociętych w paski damskich ubrań w kolorze beżu i różu. Pokazała technikę robienia dywanu, wyjaśniła jak należy przekładać paski w oczkach siatki. Początki były bardzo mozolne, ale ta praca bardzo się wszystkim spodobała i wciągała do dalszego tkania. Mimo wielkiego zainteresowania i wielkich chęci nie dało się ukończyć tego gobelinu na jednych warsztatach. Ten dywan decyduje ile będzie spotkań i w jakim wieku będą go tkały panie. Tak zaczęty gobelin pojechał do Torunia razem z panią Pauliną i tam będzie dalsze spo-tkanie czyli dalsze tkanie. Życzymy powodzenia paniom z Torunia przy tkaniu gobelinu.

Maria Romanowska

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe