Nowy wóz strażacki w Starym Laskowcu [VIDEO]

  • 19.01.2022, 16:19 (aktualizacja 19.01.2022, 16:25)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nowy wóz strażacki w Starym Laskowcu [VIDEO]
Po raz pierwszy w historii gminy Zambrów jednostka Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) otrzymała na wyposażenie fabrycznie nowy wóz ratowniczo - gaśniczy. Pojazdem posługiwać się będą druhowie ze Starego Laskowca.

- To pierwszy taki przypadek w historii naszej gminy, że mogliśmy zakupić dla OSP zupełnie nowy wóz. Wcale nie było o to łatwo. Prawie wszyscy starają się o nowe samochody, ale nam się udało dzięki współpracy wielu instytucji, ludzi dobrej woli. Serdecznie wszystkim  dziękuję - mówił Jarosław Kos, wójt gminy Zambrów.

 

 

Jak dodał, jednostka w Laskowcu należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego (KSRG) spełnia ważną rolę ze względu na swoje położenie w pobliżu większego miasta i przy ważnym szlaku komunikacyjnym Zambrów - Wysokie Mazowieckie. Zakup wozu za blisko 1,1 miliona złotych stał się możliwy dzięki finansowemu "montażowi" z udziałem samorządu gminy Zambrów, funduszy ochrony środowiska - narodowego i wojewódzkiego, oraz dotacji ze Skarbu Państwa.  

- Dzięki przyjaciołom  udało się nam zrealizować ten ambitny cel – nie krył zadowolenia prezes OSP w Starym Laskowcu Zbigniew Mioduszewski.

W uroczystości, która odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie udział wzięli m. in. senator marek Adam Komorowski (w strażackim uniformie szefa struktur OSP w powiecie zambrowskim), poseł Stefan Krajewski, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś i radny Piotr Modzelewski, starszy brygadier Sebastian Zdanowicz, komendant wojewódzki PSP, który zapowiedział dalsze wspieranie w sprzęt gminy, która ma aż blisko 70 sołectw i 9 tysięcy mieszkańców, a odczytany został list od posła Jarosława Zielińskiego. Obecni byli także samorządowcy z powiatu i przedstawiciele instytucji wspomagających straż.  

- Wiem, że samochód posłuży długie lata w jednostce, która ma wiele obowiązków, ale wiem, że im podoła, bo ma bardzo dobrze wyszkolonych strażaków - powiedział senator Marek Adam Komorowski dziękując sejmikowi (sam był radnych przez 13 lat), za wspieranie OSP.

- Zakup tego wozu jest dowodem na znakomitą współpracę rządu i lokalnych samorządów. Chciałbym przypomnieć, że także samorząd województwa traktuje jednostki OSP jako niezmiernie ważny element systemu bezpieczeństwa mieszkańców i co roku przeznacza duże kwoty, aby mogły uzupełniać wyposażenie. W tym roku mamy ponad 2 miliony złotych, a z praktyki wiem, że ta kwota zwykle bywa finalnie większa - tłumaczył wicemarszałek Marek Olbryś, który w prezencie wręczył strażakom z Laskowca nowiutki wąż do akcji gaśniczych.

Zachęcał również samorządowców i szefów jednostek OSP do uważnego śledzenia możliwości, jakie otworzy także przed tego typu organizacjami nowa perspektywa funduszy europejskich.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe